içimdeki SEN gibi…

 

İŞTE MECLİS’TEKİ TARİHİ KONUŞMASI

 ‘Filistin için kanımızı dökmeye hazırız…’ Erdoğan’ın Davos’taki çıkışı bazı çevreler tarafından eleştirilirken, Ulu Önder Atatürk’ün Filistin konusunda çok daha sert bir tavır takındığı ortaya çıktı. İşte Atatürk’ün Meclis’teki o tarihi konuşması… Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos’taki Gazze çıkışının yankıları sürerken tarihi bir gerçek gün ışığına çıktı. Erdoğan Dünya Ekonomi Forumu’ndaki sözlerini sert bulanlara karşı dün bir açıklama yaparak Atatürk’ün Çanakkele Savaşı’nda askerlerine söylediği ‘Size ölmeyi emrediyorum’ emrini örnek gösterdi. Ancak tarihi belgeler Atatürk’ün, Erdoğan’ın sözlerinden çok daha sert bir Filistin açıklaması yaptığını ortaya koydu. Mukaddesleri koruyacağız Ulu önder’in TBMM’de yaptığı konuşmasında “Filistin için kanımıza dökmeye hazırız’ sözleri kayıtlara geçti. Bombay Cronicle Dergisi’nin Hakimiyet-i Milliye Gazetesi’nden alıntılayarak 27 Temmuz 1937 yılında bu açıklamaları yayınladı. Ulu Önder, Filistin’de yaşayan Araplara yapılacak her hangi bir fenalığa Türklerin tahammül edemeyeceğini tüm dünyaya ilan ediyor. “Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez” diyen Atatürk tarihi açıklamasını şöyle sürdürüyor: “Biz vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kafi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in mukaddes yerlerini Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz.” Allah’ın izniyle kuvvetliyiz Şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyete lakayt kalmakla ittiham edildiklerini vurgulayan Atatürk konuşmasında şunları belirtti: Fakat bu ittihamlara rağmen Peygamberin son arzusunu, yani mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin, Selahattin’in idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri topraklarda yabancı hakimiyet ve nüfuzunun tahtında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün Allah’ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa’nın bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam aleminin ayaklanıp icraata geçeceğine şüphemiz yoktur.” BUGÜN

Comments on: "Atatürk, Filistin ve Tayyip Erdoğan" (31)

 1. arkadaşlar sağdan soldan duyduklarınıza inanmayın tarih bizden saklanıyor olabilir ilk başta herşeye güven meyin peşin fikirli oolmayın, bin kişi birini kötülese bile doğru bildiiğiniz yoldan sapmayın gıybet etmeyin iftira atmayın dünyaya ve hayata dar çerçeveden bakmayın kıt akıllarınızla herşeyi biliyormuş gibi yapmayın Allah’ın sevgili kulları; herşeyi bilen Allahtır kimin Hak nezdinde mertebesi yüksek onu Allah bilir bazen gözünle bile gördüğün şey aslında gerçeği yansıtmaya bilir. laf uçar yazı kalır, Mustafa Kemal Atatürk ona laf atan bazı kimselerin korkudan hayalini bile edemediği başarıları elde etmiş zorluklara göğüs germiştir. Eğer Allahın kainatı yönettiğine inanıyorsan kıt aklınla başkalarının aklını bulandırma Allah istediğini yüceltir istediğini düşürür sen Allahtan daha mı iyi biliyorsunda bilmediğin yaşamadığın hatta görmediğin bir kişi hakkında nasıl hüküm verirsin senin diyeceğin ya da yapacağın şey hüküm vermek değil Allah herşeyi bilir demektir. Kalın sağlıcakla.

 2. djibril said:

  hak yol kuran ve sunnah dir

  bundan haric kanunlar veya sistemler batil ve kafirlik tir

  allah sizi islah etsin

 3. ramazan said:

  ben atatürk’ü sevyorum ve kamu malını aşıranları sevmiyorum.Yani islami söyleyiş ile beyt-ül mal. bir gazada payına düşen kumaştan yarım metre fazla alan ve başka bir gazada aynı genç dizlerinin dibinde islam uğruna şehit olmasına rağmen cenaze namazını kıldırtmayan bir peygamberin ümmeti alt tarafı başbakan maaşı ile dünyanın en zengin 4. adamı olan tayyibi sevmeye devam etsinler.hatalarına rağmen bir insan bu derece sevilmez kendisi bi şekilde uyarılır en azında seçimde destek verilmez.eğer kurana inanıtorsanız oradaki ”onlar bazı insanları Allahı sever gibi severler” ayetini okusunlar.sadece Allah kayıtsız şartsız sevilir. Allah atatürk’ü sevenleri atatürk ile tayyip ve vahdettin’i sevenleri de onunla aynı yere koysun ahirette.Amin (Cesareti olan amin desin)

 4. katılıyorum... said:

  ATATÜRK İYİ VEYA KÖTÜ…. SONUÇTA ŞUANDA HAYATTA DEĞİL VE BİZEDE BİLMEDİĞİMİZ DÖNEMLER HAKKINDA KONUŞMAK DÜŞMEZ.SADECE ALLAH BİLİR DİYORUZ.. HER İNSAN HATA YAPABİLİR,DEVLET REİSİ OLSA DAHİ.. AMA BİZE DÜŞEN ÖLÜNÜN ARDINDAN HAYIRLA ANMAKTIR NE OLURSA OLSUN.. ELBETTEKİ; İYİYSELER MÜKAFAT,DEĞİLSELERDE RABBİMİZN DİLEDİĞİ ŞEYLE MUAMELE GÖRÜYORLARDIR.. RABBİM ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIP,ÇABALAMIŞ HERKESTEN RAZI OLSUN.. GEÇMİŞİNİ BEĞENMEYİP, OSMANLIYADA DİL UZATANLARI KINIYORUM… GEÇMİŞİNİ İNKAR EDEN GERÇEK MÜMİN SAYILMAZ..

 5. ayinesi iştir, kişinin lafa bakılmaz
  şahsın görünür rütbe – i aklı eserinde

  Var mı ötesi. Tarih okumak ve ders almak herkes için gerekli. Ne Atatürk ne de Osmanlı mükemmel değildi. Ama ikisininde iyi ve kötü yönleri muhakkak vardı. İyileri alıp, kötülerden de sakınılmalı. Bu herkese yeter.

 6. memo rumuzlu uye
  Senin Osmanlinin tarihinden haberin yok.
  Entrikalarla kahpeliklere taht kavgalariyla dolu bir tarih
  ERMENI DOLU PADISAHLAR
  Ne UDUGU BELIRSIZ SULTANLAR.

 7. arazal( BU CEVABI OKUMAYAN NE TÜRKTÜR NEDE MÜSLÜMAN said:

  şuan ülkemiz sorunları abdüllazız devrindede abdülhamit devrindede olmuştur masonlar ın tarihi israile süleyman tapınağına ,tapınak şövalyelerine dayanır bu dayanaklar arap ve müslüman kanı içmek isteyen insanlardır masonlugun tarihi dünyayı kendi eksenleri etrafında döndürmektir dünyayı sömürmektir ingiltere mason devletidir ve masonlar tarafından yönetılrı bunu tüm avrupaya yaymışlardır avrupadan sonra abd de mason ve siyonist devleti olmuş ve daha o zaman dunyanın süper gücü olma projesi baslatılmıltır gelelım masonların o çok seviğiniz osmanlı tarıhıne osmanlı tarıhınde mithat paşa 5. murad ali suavi talat paşa bunların hepsi masondur abdüllazizi oldüren ve abdülhamıtı sahneden ındıren ve onu kızıl han ilan eden de masonlarıdr o zamanlar kıbrıs fılsıtınde kurulucak yahudi devleti için elzemdi masonlar bu ittihatcıları trablusgarbda yanlız bıakmıslar ve artık 1. dunya savasına osmanlı ıstesede ıstemesede girecektı ama bızım saf ittihatçılar alamnya yanında savasa gırmek yanlısı tavır takındılar savas zaten osmanlı cemberı ıcerısınde donuyordu osmanlı almanyanın yanında savasa gırmesı tamamen bır roldu sonunda almayanın yanında savasa gırdık ve kaybettık aslında masonlukla alakalaı olmayan enver paşa suçlu bulundu bakın arastırın enver paşa ne bir yahudu usagı nede bir masondu enver pasa tam bır muslumandı İNGİLTRENIN 2 AMACI VARDI (MASON INGILTERE) 1 FILSITINDE YAHUDİ DEVLETI KURMAK 2
  2 OSMANLI PETROLLERINI ELE GECIRMEK ONLAR ZATEN KARILIAR BAKIN SIMDI HER IKISIDE GERCEK BIZ KURTULUS SAVASINI SADECE ONURLU MUCADELEMIZ ICIN YAPTIK YOKSA İNGILTERENIN İŞİNİ YOKUSA SURMEK ICIN DEILDIR SİZLER SİMDİ DİYORSUNUZ KI BEN ATATÜRKÜ SEWMIYORUM EBE ALLAHIN SEVGİLİ CAHILI ATATÜRK OLMASAYDI BABAN KIM OLACAKTI DİYORSUNUZKI ATATÜRKÜ PEYGAMBER ALLAHI TEALLA GİBİ GÖRÜYORSUNUZ BAKIN EY TÜRK HALKI ATATÜRK MÜSLÜMANLIGIN GEREKLERINI YERINE GETIRMESEDE MÜSLÜMANDI HEM SIZ SIMDI ATATURKE DIL UZATANLAR HANGINIZ MUSLUMANLUGUN BUTUN GEREKLERINI YERINE GITIROYURSUNZ DAHA ÖNCE SAĞ SOLLA BIZI BOLMEYE CALISTILAR SIMDIDE KURT TURK LAIK İSLAMCI OLARAK BU MASONLAR HEP ATATÜRKÜ KARALADILAR ONU UNUTTURDULAR BIZE YAPMAYIN ETMEYI SAYIIN TÜRK MUSLUMANLAR BİZİ BÖLDÜKLERİNDE BÜTÜN DUNYA MUSLUMANLIGI DÜŞMÜŞ OLACAK ADAMLAR BIZLERI KOLELESTRICEK AMA INANIYORUMKI BENIM DUSUNCELERIME SAYGI GOSTERNLER VARDIR AMA SAYGI GOSTERMEYNELER BU YORUMA TEPKI GOSTERSINLER ASIL ILIM VE BILIM BOYLE GELISIR DEMOKRASI BOYLE GELISIR ASLA DUSUNCELERINIZ SOYLEMEKTEN CEKINMEYIN ELINIZE TURK TARIHI KITAPLAR EDININ ZENGIN BIR KUTUPHANELER OLSUTRUN BU KITAPLARI PAYLASIN ATATÜRKÜMÜZ SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ ARASTIRIN AVRUPA AMERIKA VE MASONLUGU ARASTIRIN ELBET DOGRU YOLU BULCAKSINIZ KARDESLERIM
  NE MUTLU TURKUM DIYENE

 8. YASEMİN said:

  teşekkürler m kemal Allah razı olsun sizden

 9. Filistin için one minute diyenler keşke ırak için yarım dakika diyebilseler…

 10. Başka bir konu daha İstanbulun islamiyette önemli bir yeri vardır..İstanbulu kim fethetti Fatih Sultan Mehmet (1453).Buraya kadar tamam peki Türkiye topraklarında kalmasını kim sağladı.(Osmanlı özlemi duyanlara hatırlatılır.)

 11. Atatürke düşman olmak için onu Türkiye tarihinden çıkarın.Geriye ne kaldı bir bakın..Koskoca bir hiç kaldı değilmi..Sizlere iyi Atatürk düşmanlıkları diliyorum..Size iki tane hikaye anlatacağım bunları başka yerde okumanız çok zor…Benim dedem kurtuluş savaşı gazisi idi bana o anlattı.Ordu afyona giriyor,dedemler bir camiye giriyorlar caminin içi cesetlerle dolu,kadın,erkek,hamile kadınların karnındaki bebekler.(abartmıyorum)eliyle diz kapaklarını gösterip caminin içi buramıza kadar kan doluydu derdi dedem…İkincisi Kütahya da geçiyor..Babam aslanapa ya götürdü onu bir tepeyi gösterip şu tepeyi yedi defa aldık yedi defa verdik diye toprağa kapanıp hem öpmüş hem ağlamış..Dedeme orada neden ağladığını sorduğumda bana şöyle dedi orada savaş olduğu günlerde yiyecek yoktu,biz süvari idik.Atların arpası vardı fakat arpaları yesek atlar aç kalacak.Arpaları atlara yedirir atların dışkılarından sağlam çıkan arpaları ayırır onları kavurup yerdik.Diye ağlayarak anlatırdı..Atatürk düşmanı olmak dünyanın en kolay işi..Onu anlamanızı tavsiye ederim.

 12. ya istiklal ya ölüm said:

  Ben isterimki konuyu bir mantık çerçevesine tartışalım.Bugün yayılmacı ülkeler bize nedemektedir. AB ye girmek istiyorsanız kemalizmi bırakın.Peki neden kemalist düşünceye karşılar? Çünkü bunu amaçları karşısında çok büyük bir engel olarak görmektedirler.Peki eğer kemalizm ve Atatürk bizim için kötü şeyler yaptıysa ve kötü örnekler öngörüyorsa neden batılılar buna karşı. Yada bir başka ifade ile batılıların bizim ve diğer tüm İslam nüfusunun hayrına bir amacı olduğuna inananınız varmı! O halde batılının amacına set çeken Atattükçülük bizim için aynı şeyi ifade etmemeli.Atatürkçülük bir din değildir.Aslında Atatükçülük Türk Milletinin doğaldırki kendi menfaatleri gereği hareket etmesinin bir tarifidir.Atatürk unutulan bu yüksek şuuru tekrar millete hatırlatmıştır.Olan budur.Bir olarak kalamazsanız tarih sahnesinden siliniriz demiştir.(hemde emsali görülmemiş bir vahşetle) Bugün iki insan hatta iki aydın bile birbirleriyle fikir çatışması yaşarken M.Kemal Atatürk’ün 1918 Türkiyesi’nde hemen hemen inancıda(din değil kastettiğim) dahil herşeyini tüketmiş bir toplumu tekrar biraraya getirmesi ve misak-ı milli amacına yönlendirmesi bugün kaç insanın başarabileceği bir hadisedir. Acaba bu amaca yönlenilmeseydide bu islam coğrafyasında ezanlar yerine kilise çanlarımı çalsaydı.Onun dünyada yaşadığı hayatın hesabını bizmi vereceğiz mizan günü.Hiç şüphesizki herkes kendi amelinden mesuldür.

 13. şu ülkede acınacak insanlar var işte içlerinden biri mamo atatürk bilseydiki böyle mamolar bu ülkede yetişecek yüzlerce asker çanakkalede kendini feda etmezdi yazık böyle mamolar yüzünden şehitlerimizin kemikleri sızlıyor .ATATÜRK hakkında böyle düşünen insanların türklüğünden şüphe ederim ,tabiki türk ise eminim ki değildir.

  • akurtar said:

   Gençler !

   Bugün Mustafa Kemal ATATÜRK’ü yeren , O’na söven kim varsa, ALLAH’ın varlığı ve birliği adına yemin ederimki, kuvvetle muhtemeldirki, ya ingiliz destekli yalan yuvaları, ya yahudi kökenli, ya da ermeni kökenlidir. Birinici dünya savaşından önce 1913’de ABD başkanlarından (ALLAH onları kahretsin) Wilson, “Anadolu toprakları Türklere bırakılmayacak kadar önemlidir” demişti. Ve , yayınlanan Wilson prensiblerine göre Anadolu bölünecek ve 6 ermeni vilayeti kurulacaktı. Osmanlıyı parçalamaya çalışan en büyük devletlerden birisi de İngiltere idi. Çankkaleyi zorlayan en büyük gemiler İngilizlerin ve Fransızların gemileriydi. Osmanlı borçlarını ödeyemeyediği için İzmir ve yöresinde İngiliz vatandaşlarına çok miktarda , kapitülasyonlar gereği toprak vermişti. Buraya yerleşen ingilizlerede “Levanten” deniyordu. Yerli işbikçilerin, İzmir ermenilerinin neler yaptıklarını bir bilseniz, günlerce ağlarsınız..
   Sevgili gençler,, bu gün severek ve beğenerek dinlediğiniz “Çökertme ” türküsündeki , Anadolu Türkünün çocuğu “Halil” Fransız-Osmanlı devriyesinin kurşunlarıyla can veren binlerce vatan evladından sadece birisi. Fransızlarda Osmanlıyı kemiren lağım solucanlarından birisiydi ve Osmanlı borçları yüzünden onlara kendi toğpraklarında yetişen tarım ürünleri ve bilhassa Tütün ticaretini teslim etmişti. Fransızaca bir kelime olup “tekel” anlamına gelen “reji” idaresinin kanlı icraatlarını isteyenler araştırır, okur sonra ne düşünür bilemiyorum. Ben okuduğum zaman gırtlağıma yumruk tıkandı ve hasta oldum. Yunan palikaryalrının egede yaptıkları vahşetin belgeleri maalesef gün ışığına çıkartılmamaktadır. Kurtuluş savaşı sırasında onların yaptıkları insanlık dışı vahşeti Kızılhaç örgütü yayınlamay utanmış, ve yeni Türkiye Cumhuriyetinin sınırları çizilirken “Aman bunları açıklamayın ” gibilerinden bize torak tavizinde bulunmuşlardır. Sevgili gençler ! TÜRK’e yapılan bu soykırıma varan zulme kim karşı durmuştur ? Başta Mustafa Kemal olmak üzere bir avuç Osmanlı subayı, askeri ve Anadolunun bağrı yanık yiğitleri. Mustafa Kemal ATATÜRK ve ailesi özbe öz TÜRK’tür.
   Şimdi ben size basit bir şey sorayım.. siz birisin bahçesine-bağına veya bir değrli eşyasına zorla el koymaya çalışırken – böyle ağzınızın suyu akarak, tam malı götüreceksiniz – bir devlet görevlisi gelip sizi bu işi yapmaktan zorla men ediyor. İnsan pek zalim yaratılmıştır ve mala karşı hırslıdır.. işte sizi bu anda malı götürürken hevesinizi kursağınıza tıkayan devlet görevlisini severmisiniz ? ALLAH rızası için buna kendi vijdanınızda cevap arayın. Bu örnek çok basit bir örnektir. Konu vatan olunca gerisi teferruattır. Batı bu yüzden Mustafa Kemal ATATÜRK’ü sevmez. Kurdukları fısıltı ve dedikodu odaklarıyla bu memleketin evlatlarına O’nu düşman eder. Kişisel olarak hangimiz yüzde yüz ALLAH’a karşı temiziz ? Atatürkün bazı mihraklara (!) göre hataları olmuş olabilir. Onlar ALLAH ile ATATÜRK arasındadır. Üçüncü kişiler ne yemek düşer ?
   Gençler bir düşünsenize bu güzel topraklarda ezan okunmayacaktı.. mustafa yerine jan, ayşe yerine elizabet olacaktı adlarınız.. ATATÜRKü düşman gören ve gösterenler vicdanınız sızlamıyormu ? Lutfen gençler okuyun…( IKRA, IKRA ve rabbükel ekremü).. okumadan, bilmeden konuşmak ancak cehalettir.
   Günümüz TÜRKİYEsine bakın. Mayın alanları kime verilmek isteniyor ?.. Gençler bundan yaklaşık 20 yıl önce Trakya sınırımızdaki mayınları TSK kendi imkanlarıyla temizledi.
   Ermeniler Doğu Anadoluyu ele geçirmek üzereler.. Kürt ayrımcılar (aslında onların çoğu ermeni ve yezidi kökenlidir) güney doğuyu alacaklar..haydi bir delikanlı, yürekli vatansever çıksında bu işleri hallediversin.
   Varmı ?

 14. reisül-küttap said:

  Haşa ve Haşa kendi el yazılarında islama arap dini kuran-ı kerimede MUHAMMEDİN yavereleri diyen bir kimsenin islam diniyle yönetilen bir ülkeye canını feda etmesi ve zahiren müçtehid olması normaldir haerhalde dimi?

 15. ya ataturk haşa ve haşa allah yaptınız .kardaşım mürşid dıyene madam boyle bırakın ve referendom yapın bakın halk ne dıyecek hadi hodri meydan varmsın laf ile olmaz bu iş….. sevgı zor ile olmaz ve sevmek zorunda değilim sende ben sevdımı sevmek zorunda değilsin .ila ataturkda olmaz ben bunu yazarkan .ne tayıp ne erbakan demıyorum bunlar gıder başkası gelır ama bu ataturk hala savunyorsunzu ilahi mu yasal bır sevgımıdır bakın ne bıçım sevgı bu.

 16. memo dediğim gb atatürk ü kullanarak icraat yapan şerefsizler var.Bizim vatanımızın savunucularına herzamn saygımız sonsuz bu fatih sultan içinde atatürk içinde . işte bazı çıkarcılar kötü emellerine alet ediyo.Onlar zaten bu vatanın evlatları deilller kimler olduğunu herkez iii biliyor aslında.Bide derslerde de öle bi eşitsizlik yok hatta osmanlı imparatorluğu tarih derslerinin %80 i de diebiliriz bu konuda san katılamıycam. şu tapılcak şeymş demene bişey diemem o doğrudur çünkü.Ama atatürk böyle bişeyi yaşasaydı doğrulamazdı buda o pis adamların işi. yani kısaca ne saygısızlık edeceksin atalarına nede onları aşırıbişekilde abartıp töbe töbe dediğin gb yapacaksın.Aynı şekilde bi başkasının saygısızlık etmesinede iin vermiyceksin.Bu arada sadece geçmişin ilede övünüp durmayacaksın gelecek için icraatde bulunacaksın ki ezilmeyesin.

 17. murat kardes biz atatürke düsman deyilde atatürk peygambermis gibi okullarda büyütülüyoruz.atatürk konusunu okullarda tarih diye degilde tapilacak bi varlikmis gibi gösteriliyor.atatürk tarihine verildigi kadar osmanli tarihine deger verilmiyo.bizim asil gurur kaynagimiz osmanli tarihidir.osmanli dünyaya 600 sene hüküm sürdü ve bize gurur ve seref birakti .atatürk nize ne birakti??.sahtekar politikacilar birakti.bunlarin kim olduklarinida hepimiz iyi biliriz.adamlar bize benligimizi untturmaya calistirdilar.15 sene türkiyede ezanlar türkce okundu.onlarin asil istedikleri hic okunmamasiydi.bir icki masasinda egedeki adalarimiz yunana satildi.bunuda yapanlar ataürkü bize peygamber gibi yutturmaya calisanlardi.onlarin zihniyeti hala ülkemizde cok.
  ben asla atürk düsmani deyilim .ondanda Allah razi olsun .

  • ya arkadaşım sen ne demek istiyorsun
   şayet cumhuriyetimiz kurulup mishak-i milli sınırlarımız oluşmasaydı Ulu önder Mustafa kemal Atatürk komutanlığında milli mücadele verilmeseydi bu gün antep te fransızlar batıda ingilizler bilmem nerede ötekiler olacaktı , yani bizlere ne diinimiz yaşatılacak nede türklüğümüz kalacaktı bunları nasıl olurda görmezden gelirsiniz , bu gün camilerde rahatça namaz kılınabiliyorsa cem evlerinde insanlar semah tutuyorsa azınlıklar dinlerini istedikleri gibi yaşıyorsa bunun sebebi verilen Milli mücadele ve bu mücadeleyi başlatan Ulu önder Atatürktür , tarihinizi bilmiyorsanız yorumda yapmayınız sizler yoksa Atatürkün osamlıyı yıkıp laik Türk cumhuriyetini kurduğunu düşünen kara cahillerdenmisiniz ??? bence ipe sapa gelmez hurafi yorumlarınızı kendinize saklayın , ancak sadece kendinize saklayınki insanları zehirlemeyin bu düşüncelerle…

   Aydınlık kalın

 18. murat yıldız said:

  Arkadaşlar hakiki mürşitler Atatürk için zahirden helen müctehit derler.Siz bakmayın dini siyasete alet ederek Atatürk düşmanlığından beslenenlere.Atatürk hakiki müslüman ve hakiki bir vatanperverdir.Ama malesefki yıllarca ona düşmanlık ederek büyütülmüşüz.Araştırıp okudkça geçmişte onun hakkında konuştklarımdan dolayı tövbe ediyorum.

 19. valla atatürk bana ne oldugu belirsiz geliyo
  farkindaysaniz son resimlerindeki duruslari mason durusu
  bana masonmus gibi geliyo
  Allah bilir

  • akurtar said:

   Memo takma adlı genç ..
   Atatürk’ün masonlara karşı olduğunu ve kendisine getirilen teklifleri reddettiğini, hatta O’nun masonlara karşı sert ve soğuk tutumundan dolayı mason derneklerinin kendi kendilerini teker teker kapattığını , tarihçi Orhan KOLOĞLUN’nun Cumhuriyet Dönemi Masonları adlı kitaptan ayrıntıları ile öğrenebilirsin. Ayrıca Mustafa Kemal ATATÜRK, Osmanlının son döneminde 1911 de Trablusgarp (bu günkü Libya)’nın elimizden çıkmasında İsviçre masonları ile İtalyan masonlarının olduğunu bilmektedir. Sevgili gençler eleştirilerinizi yaparken okumadan bilmeden yapmayın. Müslüman arkadan konuşmaz. Hele, hele ölünün arkasından hiç konuşmaz. Bunun adı gıybettir. Gıybet için KURAN’da, ALLAH’ın emrinin ne olduğunu biliyormusun ? Eğer bilseniz bunu yapmazsınız.
   Neyi yaparsan yap, ama ALLAH korkusuyla yap. Önce sen KURAN’ı oku, anla. Sonra büyük işlere ve sözlere kalkış. Lutfen !

   • bende elimi aynı o resimdeki gibi ceketimin içine kaoyarım şimdi bende masonmu oluyorum acaba saçmalık ya böyle belgemi olur sırf iftira atmak başka bişi değil

   • ismini vermek istemeyen izleyici said:

    Dostum sadece belgeler onlar yok . Atatürkün mason olduguna dair onlarca kanıt sunabilirim sana. NUTUK, Atatürkün hocaları vs. ;). Atatürk Nutkunda kendi ağzıyla masonluğun amacını benimsemiş bir yazı var şu an hatırlamıyorum. Bunları araştırabilirsin 🙂

 20. Valla benim tepkim böyle , bana kimse Atatürkü su veya bu sekilde tanitmadi sende biraz arastirirsan cok iyi tanirsin, Kazim Karabekirin atatürk ile ilgili hatiralarini oku istersen.Asil seni iyi kandirmislar,bu konuda sana katiliyorum bazi cikarcilar pis islerine alet ettiler (iyi tespit)Arastirmaya devam:)

 21. yuh bea yalan olacak hali yok ya . Nekadar saçma bi tepki bu sana atatürk’ü ne diye tanıttılar , yazıklar olsun bea yazdığınız şu yorumlara bak.Şimdi atatürkçüyüz diyenlerin (1970-80sonrası) hepsi zamanın koministlerini lider gösteriyodu . Ne oldu birden bire ataürkçü oldu ,dernekler kurdular.Daha önce akılları devleti karıştırmaktı ve,atatürk’ü pis işlerine alet ederek kolayca sıyrılacaklardı akılları sıra, ve bunu yaptılarda zamanında.Ama şimdiki nesil bunların ne olduğunu az çok biliyo.( bilmeyende öğrensin),şimdi atamıza biz sahip çıkalım,başkalarının pis işlerine alet ettirmeyelim .kulaktan dolma şeylere inanmayalım,araştıralım lüften. yazıda gayet doğru

 22. Ben bu sözleri atatürkün söyledigine inanmiyorum

  • gerçekleri saklıyorlar said:

   bende inanmıyorum… Gökten zembille indiği sanılan bir kitapla bu memleket idare edilemez diyen biri bu sözleri sarf etmiş olamaz…( Meclis arşivlerinde kayıtlıdır….İsteyen araştırabilir…)

 23. mectruy said:

  Helal olsun gerçek başbakan budur !!

 24. rellperest said:

  bunları atatürk mü söylemiş…..

  • gerçekler said:

   bende inanmıyorum… Gökten zembille indiği sanılan bir kitapla bu memleket idare edilemez diyen biri bu sözleri sarf etmiş olamaz…( Meclis arşivlerinde kayıtlıdır….İsteyen araştırabilir..)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: