içimdeki SEN gibi…

İsrail’in karakabusu
Dünyanın sessizliğinden cesaret alan soykırımcı İsrail¸ Filistinli çocukları katletmeye devam ediyor: Şehit sayısı 850¸ yaralıların sayısı 3500! İşte son durum ve uzmanların analizleri….

——————————————————————————–

Soykırımcı günlerdir havadan bombaladığı Gazze’ye karadan girmeye çalıştığı ilk saatte 10 kayıp veren İsrail¸ Lübnan’a yaptığı kara saldırısının ardından da Hizbullah karşısında tarihinin tek yenilgisini almıştı. Göğüs göğüse çarpışmaktan korkan İsrail Ordusu¸ karabasan gibi gördüğü kara harekatını sürdürmekten korkuyor.

Siyonist işgal ordusunun Gazze’de yaptığı vahşet¸ ikinci haftasını doldurdu. Gazze’yi Nazi toplama kampına¸ katliamlarını ise sistematik soykırım operasyonlarına çeviren İsrail¸ her şeye rağmen kara birliklerini Lübnan’da olduğu gibi Müslümanların arasına sokamıyor. Bugüne kadar katliamlarda şehit olanların sayısı 800’ye¸ yaralıların sayısı da 3500’e yükseldi. Şehit ve yaralıların yarısını da çocuklar ve kadınlar oluşturuyor.

Şehit ve yaralı sayısını açıklayan Filistin Sağlık Bakanlığı Olağanüstü Haller ve İlk Yardım Kurumu Başkanı Dr. Muaviye Hasaneyn¸ yaralılardan 450’sinin durumunun da ağır olduğunu ifade ediyor. Gazze’ye her giriş kararının ardından en az 10 askeri kaybeden İsrail¸ Lübnan’da Hizbullah karşısında aldığı mağlubiyetin benzerini¸ bir yıldır ambargo altında inleyen Filistin direnişi karşısında da almak istemediğinden havadan bombardımanını sürdürüyor.

Ortadoğu Uzmanı Gazeteci Yazar Kenan Çamurcu:
İsrail göğüs göğüse çarpışamaz!
Bu İsrail-Hamas değil¸ İsrail-Filistin savaşıdır. İsrail’in tek taraflı katliamlarını Hamas savaşı olarak yansıtmak büyük bir hatadır. Bu¸ İsrail’in askeri olarak tek taraflı Filistin’e açtığı yok etme savaşıdır. İsrail iki hafta sonra kara harekatına başladı ama hala şehir merkezine giremiyorlar. Yine uzaktan bombalıyorlar. İsrail askerleri göğüs göğüse çarpışamaz zaten! Bu savaş Filistin’in İstiklal harbidir. Hamas¸ bizim Müdafaai Hukuk Grupları gibidir. PKK ile kesinlikle alakası yoktur. PKK¸ İsrail’i kuran Siyonist terör örgütlerine benzemektedir.

Hamas’ın Siyasi Birim üyesi Muhammed Nezzal:
Zafer bizim olacak!
Başta İzzettin el Kassam mücahitleri olmak üzere Filistin direniş mücahitleri son bir haftada en az 45 Siyonist askerini öldürdü ve yaklaşık 150 Siyonist askeri de yaraladı. İzzettin el-Kassam Tugaylarına bağlı özel bir birlik¸ Cuma günü yaptığı operasyonlarda 12 Siyonist askeri öldürdü. Bu haberi de İslam ümmetine müjdelemek istedik. Öldürülenler arasında özel birlik komutanlarından bir subay¸ yaralılar arasında ise Golani Birliğinin komutanı da bulunuyor. Siyonist işgal ordusunun verdiği bu zayiatların; açılan savaşın boyutunu¸ zamanını ve düşmanın gücüne göre direnişin imkânlarını göz önünde bulundurduğumuzda rekor bir rakam olduğunu söyleyebiliriz.

İsrailli müzisyen Gilad Atzmon:
İsrail çalıntı topraklarda uzatmaları oynuyor!
İsrail çalınmış topraklarda oturuyor. Hizbullah ve Hamas’ın roketlerine karşı İsrail¸ askeri cevap veremiyor. İsrail’in¸ sivilleri öldürebileceğinden şüphe yok fakat roket atışlarını durdurabilmekten aciz. İsrail¸ ya tüm İsraillin üzerini örtecek bir beton tavan yapacak ya da koruyamayacak. Her Orta Doğu uzmanı¸ Hamas’ın Batı Şeria’nın kontrolünü saatler içerisinde ele geçirebileceğini bilir… İsrail¸ “dönüşü olmayan noktayı” çoktan geçti. Yok olmaya mahkumiyeti¸ Filistinli siviller üzerine attığı her bombaya nakşediliyor. İsrail’in çıkış stratejisi yok. İsrail liderleri de bunun farkında. İsrail şimdiden her şeyi denedi¸ tek taraflı çekilme¸ aç bırakma ve simdi de soykırım. Bir kez daha Yahudiler bilinmez bir kadere doğru yola çıkmak zorunda.

Norveç Oslo Üniversitesi Doğu Dilleri ve Kültürlerini Araştırma Bölümü Profesörü Dag Henrik:
Bunlar ölümden korkmuyor!
Hamas sosyal çalışmalar yaparak Filistin halkından büyük bir kesimin takdir ve güvenini kazandı. Bu denli halkın güvenini almış bir hareketin askeri yollarla bitirilmesi imkânsızdır. Hamas liderlerinden Reyyan¸ evinin bombalanacağını bildiği halde gizlenmedi. İşte bu; yeni neslin öz güvenidir. Bunlarda direniş ve şehit olma arzusu var.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937’deki TBMM konuşması:
Filistin için kanımızı dökmeye hazırız
İslamiyet’in mukaddes yerlerini Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet’e lakayt olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamberin son arzusunu yani¸ mukaddes toprakların daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bu gün kanımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin¸ Selahaddin’in idaresi altında¸ uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri topraklarda yabancı hâkimiyet ve nüfuzunun tahtında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bu gün¸ Allah’ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam âleminin ayaklanıp icraata geçeceğinden şüphemiz yoktur.

İsrail kayıplarını gizliyor
Filistinli sivillerin evlerine¸ Allah’ın evleri camilere ve küçücük çocukların okullarına saldırmayı sürdüren İsrail¸ tüm dünyanın nefretini çekerek¸ Avrupa’daki eski imajına geri götürüyor. BM’ye ait olan ve beyaz örtülerle işaretlenen okulları bile hedef alan işgal ordusu yüzlerce sivili katletti veya yaraladı. İşgal ordusunun sadece 6 Ocak Salı günü¸ BM’ye ait okulları bombalaması sonucu 135 kişi hayatını kaybetmişti. ABD’nin büyük desteğine rağmen İsrail insanlığın kalbine nefret tohumları saçmak hedefinden vazgeçmeden Ortadoğu’da dengeleri alt üst etme çabasını sürdürüyor.

Önemli bir konu ise¸ İsrail ordusunun cephedeki kayıpları ile ilgili olarak Siyonist devletin¸ basına sansür getirmiş olması. Bu sansürlere rağmen¸ kara harekatının ilk günündü 10 askerinin öldüğünü ve 120’den fazla askerinin de yaralandığını itiraf etmek zorunda kaldı. Her zaman verdiği kayıpları gizleyen veya az gösteren işgal ordusunun bu itirafları¸ Hamas’ın Siyasi Birim üyesi Muhammed Nezzal’ın verdiği rakamları doğruladığı gibi¸ İsrail’in asker zayiatının çok daha fazla olduğunu da gösteriyor.

ABD ve İngiltere öncülüğündeki Afganistan ve Irak işgallerinin başladığı ayları ve İsrail’in Lübnan işgal girişiminde de işgal devletleri önce sadece havadan bombardıman yaptı. Irak ve Afganistan’da bu aylarca sürdü. Lübnan’da ise bombardımanın ardından kara harekatına girişen İsrail¸ Hizbullah karşısında tarihinin en büyük hezimetini alarak geri çekilmek zorunda kalmıştı.

Fetih’in Gazze Teşkilatı liderlerinden Ebu’n Neca:
Hamas’la omuz omuza aynı mevzide çarpışıyoruz
İsrail basın yayın organlarının yazdıkları gerçeği yansıtmıyor. Biz ve diğer Filistin direniş grupları düşmanın barbar saldırılarına karşı Hamas’ın yanındayız ve aynı mevzide çarpışıyoruz. İntifadanın başında olduğu gibi burada da cepheyi idare edecek ortak bir komutanın oluşturulması için bir toplantı yaptık. Güçlerimizi birleştirerek Siyonistlere karşı direnmeye devam edeceğiz!

İsrail¸ asker bulmakta güçlük çekiyor
İsrail’in katliamlara başladığı günden bu yana uluslar arası medyaya yansıyan haberlerin başında¸ İsrail’in yedekleri ve Avrupa’da yaşayan İsraillileri de silah altına alma çağrısı yaptı. Bunun yanında Filistinlilerin tersine¸ İsrailli gençlerin askere gitmek¸ ölmek ve savaşmak istemediği gerçeği. İsrailli gençlerin silah altına alınmamak için akın akın yurtdışına çıktığı veya vicdani retçi olarak İsrail ordusuna yazılmayı reddetmeleri.

İsrailli Müzisyen Gilad Atzmon’dan Norveçli akademisyen Prof. Dr. Dag Henrik’e kadar¸ uluslar arası camiada birçok kanaat önderi ve önde gelen isim¸ insanlığın vicdanını katleden Siyonist politikaların hızla iflasa doğru sürüklendiğini ve İsrail’in bu gerçeği görmekten aciz kaldığını vurguluyor.

İşgal ordusunun kanlı saldırıları karşısında gözünü kırpmadan şehadet sırası bekleyen mazlum Filistinlilerin¸ bu onurlu ve vakarlı direnişinin dünyanın en büyük ordusunu ve silahlarını bile dize getireceğini söyleyen aydınlar¸ İsrail’in vurduğu her çocuğun gözlerinde kendi sonunu görmesi gerektiğini vurguluyor.

| Filistine Mektup

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: