içimdeki SEN gibi…

Diş ağrısını iyiden iyiye hissetmeden doktora gitmeyen, yağmurdan ıslanmadan şemsiye almayan bir topluluğuz maalesef… Acı, bir nimettir… Vücudun herhangi bir yerindeki arızayı bize önceden bildirir Aksi halde ne böbreğimizdeki taşlardan haberimiz olurdu ne de dişimizi çürüten bakterilerden…

Yahudileri birer mikrop olarak algılıyorum… Normal mikroplardan sadece iki farkları var Şekil olarak insanlara benzemesi, bir de yaptıkları tahribatlardan sorumlu olmaları… Aksi halde hiçbir fakları yoktur mikroplardan…
Bu günlerde Yahudiler, ümmete sanki şöyle sesleniyor;

Ey dünya müslümanları! Dünyayı sevmenizden ve cihadı gündeminize almayışınızdan dolayı Allah, kalplerinize korku saldı… Sizlerin amansız düşmanları olan bizler, hristiyanlarla birlikte sizleri parçalara ayırdık ve aranıza kalın duvarlar ördük… Birbirinizi tanıyamaz oldunuz…

Bir mikrop, canlı bir hücreye nasıl acımazsa bizler de müslümanlara, özelliklede Filistinlilere öyle acımayız… Yaptıklarımıza bakıpta ‘bunu insan yapamaz!’ demeyin… Bizler insanız… Bizleri anlamanız için din değiştirmeniz lazım…

Bizler, siz müslümanlar için çok önemliyiz… Müslümanları şehadete uğurlayan bizlerin kurşunları değil mi? Allah içinizden şehidler almak istemiyor mu? Allah hanginizin daha güzel amel işleyeceğini görmek istemiyor mu? Uğrunda cihad edenlerle oturanları ayırmak istemiyor mu?

Can ve mal ile cihad ibadetini ifa etmeniz için bizler birer fırsatız… Varlığımız sizin bu ibadetleri tatmanız için güzel bir fırsat değil mi?
Oruç ibadeti yılda bir ay, hac ibadeti ömürde bir kez… Kurban ibadeti yılda bir kez… Mal ve can ile cihad ibadeti ise yılın her günü… Çeçenistan’da… Afganistan’da, Irak’ta… Patani’de… Ve bizlerin başlattığı Filistin’de…

Tüm dünya müslümanlarına cihad ayetlerini, gece namazlarını, gözyaşlarıyla süslenen içten duaları hatırlattık… Milyonlarca müslümanların, imanlarını sorgulanmalarına vesile olduk… Bunun bir bedeli olmamalı mı?

Her ibadetin maddi ve manevi bir bedeli vardır… Cihadın da bedeli kan, gözyaşı, yetim-dul kalmalar ve yaralanmalar…
Filistine üzülmeyin! Siz sadece filistin sorusunu çözemediğinize üzülün… Allah’ın, ölümüne takdir ettiği canları avlıyoruz biz… Allah’ın dilemediği cana kurşun atamayız… Başınıza gelen her musibet Allah’ın izniyle yazmıyor mu kutsal kitabınızda!

İnsan vaktinde ölür… Filistin halkının ecelini öne almak gibi bir gücümüz olsaydı fırata kadar olan bölge çoktan bizdeydi…
Filistinden sonra mutlaka size de uğrayacağız… Şimdiden düğün hazırlığınızı yapın… Sizden öncekilerin başına gelenler sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi sanıyorsanız uyumaya devam edin…
Sizleri meydanlarda görmek ve bizlere lanetler okumanız bizleri üzmüyor… Şeytana lanet etmeyin diyen bir peygamberin ümmetisiniz, unutmayın…

Siz toplanan kalabalıklar bir günlük yevmiyelerinizi mal ile cihad ibadetine kullanmış olsaydınız işte o zaman bir kaşık suda boğardınız bizleri… Sizleri şimdilik kuru kalabalık olarak algılıyoruz… Ne zaman ki kalplerinizde dünya sevgisini çıkarır ve dünya müslümanı olmaya karar verirsiniz, işte o zaman zaferler kazanmanız kolay olur…

Bizim firmaların ürünlerini almaya devam edin… Her kuruşunuzu birer kurşun olarak filistinli kardeşlerinizin göğüslerine birer fidan gibi dikmeye devam ederken, sizler de ekran karşısında bizleri ah! Vah! Diyerek izleyin…

Feyzullah Birışık

Comments on: "Bir İsrailli İle Bir Mikrobun İnanılmaz Benzerliği" (25)

 1. 15743285 said:

  ulan inek herif dilin pabuç gibi ama boşuna.Boş laf edip duruyorsun.peygamber efendimiz şeytana lanet okumayın demiş.Peki sen bunun sebebini biliyormusun acaba hemen yargıda bulunuyorsun.birşey hakkında bilgi almadan yorum yapma.ARAŞTIR BAKALIM NEDEN….?

 2. iki ayrı hitap var peygamber veya resulullah EFENDİMİZ diğeri Allah EFENDİMİZ… efendi sahip anlamınada geldiğine göre acaba hangisi doğrudur? Peygamber sanı insana verilebilecek en büyük değer ve nezaket sözü olduğunuda buna eklersem peygamberimize efendimiz denmesi yanlışın ötesinde sakıncalıdır.. şeytana tapanlarda şeytan efendimiz derler. acaba diyorum islama hergün yeni birşey sokularak Hz.Muhammet (S.A.V) İsa laştırılmayamı çalışılmaktadır? örnekmi.. 1. çarşaf=rahibe cübbesi,Türban = rahibenin cübbe altındaki başörtüsü şekli, Kutlu doğum haftası = Noel(miladi takvimle hemde) inanan sade müslümanlar kullanılıyor olabilirlermi diye düşünmeden kendimi alamıyorum doğrusu… saygılar..

 3. Filistin Dış İşleri Bakanının Türkiyeyi ziyaretinde söylediği.. Biz Türk askerine yaptığımızın cezasını çekiyoruz. Hiç bir fiil yokturki allah tarafından bilinmesin ve ilahi adalet sağlanmasın. Şehit edilen 250.000 askerimizin bedelini ödediklerinin kendileride sonunda farkına varmışlar. yorum ve düşüncelerde bence çelişkiler mevcut. Filistin nedir? çeçenistan nedir? Kürt nedir? aralarındaki fark nedir? filistine çeçenistana özgürlük bağımsızlık isteyenler neden Kürtler için aynı dilekte değiller? nasıl filistin ve çeçenler bağımsızlık istiyorlarsa kürtlerde istiyor fark nedir? bu çelişki nedendir? Herkes kendini sorgulamalıdır.. nalıncı keseri gibi hep bana rab bana dememlidir.

 4. Bu yazı dininin adı İSLAM (BARIŞ) olan birisine yakışmamış bence.. Yaradılanı severiz yaradandan ötürü. Hangi millet olursa olsun bu şekil topyekün hakaret etmek bence ne insanidir nede islami. Asla katılmıyorum bu olsa olsa beyni mantıklı düşünemeyen ve islamdan gerekli terbiye ve vicdanı almamış birilerine ait olabilir ki bunu hiçbir müslümana yakıştıramam.. Ramazan mübarek gün bir müslüman bunu nasıl yazabilir diye düşünmeden kendimi alamıyorum.. Unutmayınki mavi marmara konusunda ülkemize gelen ve israile kafa tutan yahudilerde vardı. Bu nasıl görmezlikten gelinebilirki?? Allahın rahmeti üzerinize olsun..

 5. katılıyorum... said:

  Bülen polat’ a katılıyorum.. yazılanlar tamamiyle doğru… RABBİMİZ yüce kitabında yahudi milletini lanetliyor RASULULLAH efendimizde öyle… ama en nihayetinde Mülümanlar ve yahudi köpekleri savaşıcaklar ve RABBİMİZİN yardımıyla MÜSLÜMANLAR muzaffer olucaklardır… SADDAGNA VE AMENNA YA RABBİ!!!

  bazı kardeşler iyilik meleği rollerine bürünmüş vaziyyetteler.. iyilik ve ihsanda bulunalım fakat din düşmanlarına karşı değil,din kardeşlerimizi canice katleden adilere karşı değil!!! din kardeşimize iyilik edelim… el ele verelim,ayrıyı gayrıyı bırakalım.. yahudi itlerini kötüliyen bir yazının yorumunda bile farklılık olsun diye itirazda bulunmıyalım.. EĞERKİ GERÇEKTEN MÜSLÜMANSAK BİR OLALIM… RABBİM TÜM İSLAM ALEMİNİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN..

  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

  Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin ve rüku edenlerle birlikte siz de rüku edin.

  (BAKARA SURESİ / 43)

  Allah’ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah’ın sizin üzenizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O’nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini böyle açıklar.

  (AL-İ İMRAN SURESİ / 103)

  Allah’a ve Resûlü’ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir.

  (ENFAL SURESİ / 46)

  O: “Dini dosdoğru ayakta tutun ve onda ayrılığa düşmeyin” diye dinden Nuh’a vasiyet ettiğini ve sana vahyettiğimizi, İbrahim’e, Musa’ya ve İsa’ya vasiyet ettiğimizi sizin için de teşri’ etti (bir şeriat kıldı). Senin kendilerini çağırdığın şey, müşriklere ağır geldi. Allah, dilediğini buna seçer ve içten kendisine yöneleni hidayete erdirir.

  (ŞURA SURESİ / 13)

  Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever.

  (SAFF SURESİ / 4 )

 6. Değilmi Ayşen bacı..
  Kardeşimiz çokda ağır yazmış.
  Hemde mikrop demiş.
  Sanki Yahudiler ne yapmışsa…
  İki kol kırmış, iki kafa kopartmış…
  Birkaç binmi desem…
  Yo kaçtı sayamadım kaç onbinimi kesen
  Tecavüzü, aşağılamayı..
  Sayma işkenceyi…
  misket bombalarını oda ne ki
  sayma Fosfor bombalarını…
  Feyzullah Kardeşim çokda ağır yazmış…
  Değilmi ayşen…
  Ne olmuş 2 filistinli ölseymiş
  Gelirdi Şarona neşen…
  Vayyy Vayy Vayyy
  Allahtan insanların sözlerine değil Hazreti Allahın yani Kuranın sözlerine bakmalı; değilmi Ayşen…
  Bakalım Ne emrediyor Hazret….
  “Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar (veliler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez. “maide51”
  “Yahudiler, “Üzeyr, Allah’ın oğludur” dediler. Hıristiyanlar ise, “İsa Mesih, Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkâr etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. Allah, onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar! “tevbe30”
  “(Yahudiler) Allah’ı bırakıp, hahamlarını; (hıristiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah’a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır. “tevbe31”
  “Kendilerine ellerindekini (Tevrat’ı) tasdik eden bir kitap (Kur’an) gelince onu inkâr ettiler. Oysa, daha önce (bu kitabı getirecek peygamber ile) inkârcılara (Arap müşriklerine) karşı yardım istiyorlardı. (Tevrat’tan) tanıyıp bildikleri (bu peygamber) kendilerine gelince ise onu inkâr ettiler. Allah’ın lâneti inkârcıların üzerine olsun. “bakara89”
  “O yahudi olanlardan kimileri kelimelerin yerlerini değiştirip, dillerini eğip bükerek, dine dokunarak «Dinledik, isyan ettik.» , «Dinle dinlenilmez olsaydın.» ve «Bizi güt.» diyorlar. Böyle diyeceklerine «Dinledik, itaat ettik.», «Dinle ve bizi gözet.» deselerdi elbette haklarında daha hayırlı ve daha dürüst olurdu. Fakat inkarları yüzünden Allah kendilerini lanetlemiştir. Onun için pek azı dışında imana gelmezler. “nisa46”
  “Ey kendilerine kitap verilenler! Birtakım yüzleri silip de tersine çevirmeden, yahut cumartesi halkını lânetlediğimiz gibi onları lânetlemeden, yanınızda bulunanı (Tevrat’ı) doğrulayıcı olarak indirdiğimiz bu kitaba (Kur’an’a) iman edin. Allah’ın emri mutlaka yerine gelecektir. “Onlar, Allah’ın lânet ettiği kimselerdir. Allah, kime lânet ederse, artık ona asla bir yardımcı bulamazsın.
  nisa47-52”
  “Bir de Yahudiler, “Allah’ın eli bağlıdır” dediler. Söylediklerinden ötürü kendi elleri bağlansın ve lânete uğrasınlar! Hayır, O’nun iki eli de açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun, sana Rabbinden indirilen (Kur’an) onlardan birçoğunun azgınlık ve küfrünü artıracaktır. Biz onların arasına kıyamete kadar düşmanlık ve kin saldık. Her ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa, Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışırlar. Allah, bozguncuları sevmez.”maide64”
  “İsrailoğullarından inkâr edenler, Davud ve Meryem oğlu İsa diliyle lânetlendi. Bu, onların isyan etmeleri ve hadlerini aşıyor olmalarından ötürüydü.”maide78”
  “Bu dünyada onları lânete uğrattık. Kıyamet gününde de onlar iğrenç kılınmış kimselerden olacaklardır.”kasas42”
  “Şüphesiz Allah, kâfirlere lânet etmiş ve onlara alevli bir ateş hazırlamıştır. “ahzab64”
  Neymiş kardeş…öğrendinmi!?

  Feyzullah Kardeşim…
  Allah-u Teala Sizden Razi olsun.
  Şu Yahudi cani ve keferelerinde milyon kere belasını versin. Rabbimin Laneti sonsuza kadar üzerlerine olsun. Amin…
  Amin de Ayşen.

 7. ayşen said:

  bir grup insanın yaptığı yanlıştan tüm bir ırk, soy, ümmet ya da aile sorumlu tutulamaz. bu nedenle bu yazıyı hiç doğru bulmuyorum. ırkçı ve insanları kine teşvik eden bir yazı olmuş. yorumlar da yazıdan beter. yaradan kini, nefreti, öc almayı değil; sevgiyi, güzelliği ve affetmeyi öğütler. yanlış yapanın cezasını allah zaten verir. beddua etmek günahtır. beddua etmek müslümana yakışmaz. siz, herkes için iyilik ve doğru yolu bulmayı dileyin. kötülüğün karşılığını allah zaten verir. ben kuran’dan ve müslümanlıktan bunu anlıyorum. siz nasıl bu kadar ırkçı ve kinci olabiliyorsunuz anlamıyorum. hem başkalarını nefrete teşvik ederek hem de beddua ederek günaha giriyorsunuz. “inşallah” güzel dilekler için söylenmeli. beddua cümlelerinin yanına hiç yakışmıyor.

 8. SEHA GÖZ said:

  PAYLAŞIM, GERÇEKTEN FARKINDALIK BOYUTUMUZU GÖZDEN GEÇİRMEK ADINA ÇOK YERİNDE OLMUŞ. YÜREĞİNE VE KALEMİNE SAĞLIK.SELAMETLE.

 9. tayfun said:

  ONLARDA BİR GÜN GELECEK HELAK OLACAKTIR İNŞALLAH GÖRECEĞİZ

 10. yahudi insanlar demek bile içimde nefret uyandırıyor yüce islamdan özür dileyerek bişeylr söylemek istiyorum yahudiler hayattaki en pis acımasız duygusuz bencil insafsız insanlardır ölmeliler yok olmalılarr onlar bencil mikroplardanda öte şerefsiz mahluklardır asla inanıp savunmayın onlara insan demek en büyük ödüldür yılandan beter bencil mahluklar ALLAH NASIL OLSA HAK ETTİKLERİNİ VERECEKTİR HERMÜSLÜMAN GİBİ TEK İSTEĞ,M ONLARINDA MAHFOLMALARI BİTMELERİ PİŞMANLIKLARLA SÜRÜNMELERİDİR AMİNNNNNNN

 11. bir gün duracaktır inşallah bu zulum. Allah onları bildiği gibi yapsın kendi belalarında boğulurlar inş.

 12. Benim vicdanim bu yaziyi tam olarak kabul etmiyor. Ben kin ve nefrete karsiyim, ve bir insani ne olursa olsun milletinden ötürü bir mikoroba benzetmek istemem.
  Cihad da sadece savasma anlamina gelmez, ilim ve teknoloji caginda manevi ve ilmi cihad cok daha ön plandadir. Bizler müslümanlar olarak dinimiz hakkiyla bilmedikce, yobazlar ve sarlatanlarin arkasindan yürüdükce, seriati anlamadikca nasil bu zulme karsi koyabiliriz?

 13. …Mikroplar zulme uğramış, mikropluğunu kaybetmemiş…İlacı vardır elbette…Hep beraber doğru tabibe iltica…

 14. YA SİZ FAŞİSTMİSİNİZ HER NE SEBEPTEN OLURSA OLSUN BİR GRUBU İNSANLIKTAN ÇIKARACAK BETİMLEMELERE DESTEK VEREMEM YAZAN ARKADAŞIM SAFKAN TÜRK OLDUĞUNA İNANIYOR O ZAMAN ARIN ERMENİLER DE (KENDİ İDDALARIYLA) SİZE HAYVAN DESE HOŞUNUZA GİDER MİYDİ ACABA? YADA NE YAPRDIN SEN DE ERMENİLERİ VE KÜRTLERİ VİRÜSE YADA HAMAMBÖCEĞİNE Mİ BENZETİRDİN EY COŞKULU ARKADAŞIM…

 15. Kemal Bayar said:

  Söyleyin onlara ki ; niçin öldürüyorsunuz ? Yoksa bilmediğiniz bir takım nedenlere dayanarak mı bunu yapmaktasınız ; eger yapılanlar bundan ibaret ise ; bekleyin taki her bir neden ve nedenlerin bertaraf edilecegi güne deyin bekleyin ve yapacaklarınızdan,bir adım dahi geri durmayın ; zira o haktır ki hakkı hak ile tanıtırda hak ile yeksan eder ….

 16. Kemal Bayar said:

  hem yeryüzünde hiç bir canlı cansız yokki ; bununla kuşatılmış ve kuşatılacak olmasın ; BİLİNEN HERŞEY BİRER FİTNEDEN İBARETTİR ….

 17. Kemal Bayar said:

  Kin ve nefretin dışında ; artık ne kadar mana yüklenirsek yuklenelim ; hangi neticelere çakılmış kalmış olursak olalım ; bulundugumuz yer ve anladıgımız hersey ; birer fitneden ibaret olmasından baska bir mesafe almaz ; hem nasıl alır ; o herseyi bilen iken ve herseyi kuşatmış iken ki ; o esirgeyen bagışlayan iken ki ; o Allah ulu ve aziz iken ……

 18. Kemal Bayar said:

  Hem sonra yer gök ve ikisi arasında olan biten hiçbir iş yok ki ; onun hükmünde bulunmasın ; bunun la beraber ; artık kimin niçin öldüğü yada öldürüldüğü nasıl olurda ; kin ve nefrete zemin olur da ; bunun la örtünüp dururuz ; her iş sonunda onun hükmünde olup bitmekte iken ; o ise esirgeyen bagışlayan iken

 19. Kemal Bayar said:

  VE HANGİ ÖLÜM YADA ÖLÜMLER Kİ ; BİR FİTNEDEN İBARET OLMASIN Kİ ; HERŞEYİ LAYIKIYLA BİLEN HAKKIYLA BİLEN ANCAK VE ANCAK ALLAH İKEN ; HANGİ DİRİ BİR ÖLÜYE DEGER BİÇEBİLİR VE NASIL OLURDA BİR TAKIM MANALAR YÜKLER ; ARTIK DÜŞÜNMEZ SAKINMAZMISINIZ Kİ ; O ÇOK BÜYÜK ; O ÇOK YÜCE VE YÜCELER YÜCESİDİR

 20. Kemal Bayar said:

  Dahası yeryüzünde hiçbir beşeri yokki bir fitneden ibaret olmasın ; artık yazılanlar , işitilenler , anlatılanlar bir kenarda dursun ; artık ne yazılabilir ne anlatılabilir ve hangi söz bundan öteye gidebilir ki ; HERSEY BİRER FİTNEDEN İBARET İKEN ; sakınmazmısınız sakınmazmısınız ….

 21. Kemal Bayar said:

  Adım kemal yada mustafa ne fark eder ; oysa ben bırakın adımı ( ben ) yada ( insan ) bu kelimelerinde ne oldugunu bilmez iken ; bilmediğim bu kelimeler üzerinde beni yada seni konuşmaya zorlayan nedenlerinde birer fitneden ibaret oldugunu bile bile nasıl olurda ; bir takım nedenlere gebe kalmaktayım yada kalmaktasınız ; hiç düşünmezmisiniz ; düşünmezmisiniz ve sakınmazmısınız ki Alah bilen iken ; ki o herşeyi kuşatmış iken ….

 22. Kemal Bayar said:

  taki insan sakınır ; yoksa menzile ulaşmış hiçbir anlam hiçbir mana yok ki ; oda bir fitneden ibaret olmasın ; o halde sakınmak ; o halde sakınmak ey insan sakınmak …..

 23. Kemal Bayar said:

  hangi ölüm bize bu gerçegi unutturabilir ki ; hersey birer fitneden ibaret iken ; hangi sö hangi yazı hangi manalara gelebilir ki ; sonu bir fitneden ibaret iken …

 24. Kemal Bayar said:

  De ki ; yeryüzünde anılmaya deger ne var ki ; taki ; ondan baska ; ki o esirgeyen bagışlayan iken ; ben ondan baska sevilecek ve itibar edilecek bir dostmu tutayım ki ; ana baba çaga coluk mal mülk can canan da neymiş ki ; hersey birer fitneden ibaret iken ; bununla beraber hangi söz artık itibar edilebilir bir gerçek olabilir ki ; her sözün sahibi onunla teselli ararken ; ….

 25. tüylerim ürperdi ya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: