içimdeki SEN gibi…

 BU FOTOĞRAFLARI HERKES GÖRMÜŞTÜR

Milli olmayan ulusalcı hareketin önderlerinden Doğu Perinçek’in Türkiye’nin ufkunu karartan bölücü başıyla verdiği bu pozları hemen herkes görmüştü.

Ancak Ulusalcıların yayın organı haline Gelen Kanaltürk Televizyonu’nun önde gelen isimlerinden Merdan Yanardağ adlı kişinin bölücü örgüte yakınlığıyla bilinen gazetede, üst düzey yöneticilik yaptığı fazlaca bilinmiyordu.

ÖZGÜR GÜNDEM’DEN KANALTÜRK’E TRANSFER

Tuncay Özkan’ın yol arkadaşı Merdan Yanardağ, Kanaltürk adlı sözde ulusalcı kanalda program yapıyor. Güya insanları aydınlatıyor, üniter devleti savunuyor. Ulusalcı çizginin ateşli savunucusu Kanaltürk’ün vitrinindeki Yanardağ aynı zamanda kanalı oluşturan şirketlerden birinin de ortağı konumunda.

ÖZGÜR GÜNDEM’DE YÖNETİCİ

Oysa aynı kişinin ismi uzun bir süre bir başka yayın organının künyesinde yer tuttu. Bu yayın kuruluşu defalarca terör örgütünün propagandasını yapmaktan dolayı kapatılan yada toplatılan ve farklı isimlerle yayınlanmak durumunda kalan Özgür Gündem Gazetesi.

ASKER VE POLİSE ÇİRKİN İTHAMLAR

Mehmetçik dağda bölücülere karşı canını siper ederken, sözde ulusalcı Merdan Yanardağ’ın yazı işleri Müdürlüğü’nü yürüttüğü gazete, Türk Askeri’ni, Türk polisini birbirnden çirkin iddialarla töhmet altında bırakıyordu.

ULUSALCILARIN GERÇEK YÜZÜ

Merdan Yanardağ Özgür Gündem’de Yazı işleri Müdürlüğü yaptığı dönemde, gazetesi terör örgütünü; siyasi bir parti, binlerce insanın katili teröristbaşını ise siyasi parti genel başkanı gibi lanse etmeye çalışıyordu. Özgür Gündem’e göre askere kurşun sıkan PKK’lı teröristler ise birer özgürlük savaşçısıydı.

İşte Merdan Yanardağ’ın yönetiminde bulunduğu gazeteden birkaç haber başlığı:

“6 Kasım 1992: Önce Şırnak yakıldı. Sonra Çukurca, Kulp, Göle ve Yüzlerce Köy. (KÜPÜRÜ VAR)

“9 Kasım 1992: Tunceli’de oğlu dağa çıkan ailenin evini yaktılar.” (KÜPÜRÜ VAR)

“16 Kasım 1992: Kürtçe konuşan askere polis dayağı.” (KÜPÜRÜ VAR)

Şimdilerin ulusalcısı Merdan Yanardağ’ın çalışıtğı gazetenin yalan haberleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni dünya önünde çok zor durumlara düşürdü.

GENELKURMAY BAŞKANI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt 10 Kasım 2006’da yaptığı açıklamada Ülkede Özgür Gündem gazetesinin zararlı faaliyetlerine dikkat çekti “PKK’nın dergileri ve günlük gazeteleri yayımlanıyor.Bunlara müsaade edilmemesi gerek” dedi.

MİTİNGLERİN VAZGEÇİLMEZ ADAMI

Dün Şemdinli’de, Cizre’de, Silopi’de, Şırnak’ta, Siirt’te askere kurşun sıkanları özgürlük savaşçısı gibi gösteren gazetenin yazı işleri müdürü bugün Kanaltürk adlı sözde ulusalcı kanalda yada Türk Bayraklarıyla dolu miting meydanlarında insanlara milli birlik ve bütünlükten bahsediyor.

Samanyoluhaber.com 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: