içimdeki SEN gibi…

Malezya’da Okumak…

ALTERNATİF EĞİTİM FIRSATLARI – RECEP YETER
Uzakdoğu’nun muhteşem doğal güzellikleriyle kaplı ülkesi Malezya, İngilizce’nin yaygın olarak konuşuluyor olması, nüfusunun yarısından fazlasını Müslümanların oluşturması ve sempatik insanlarıyla ilgi çekiyor. Türkiye’den bir çok öğrencinin eğitim görüp geldiği Malezya üniversiteleri de her ne kadar YÖK tarafından tanınmasa ve denklik verilmese de yetiştirdiği öğrencilerin kalitesiyle göz kamaştırıyor. Malezya’da iyi bir eğitim alınabilecek adreslerden biri ise Türkiye’nin de kurucu ülkeleri arasında yer aldığı Uluslararası İslam Üniversitesi. Yaklaşık 25 yıllık bir geçmişe sahip olan üniversitede 84 farklı ülke öğrencisi eğitim görüyor.

İKİ DİL ÖĞRENME ŞANSI

İslam Üniversitesi olması nedeniyle, bazı bölümler için belirli zorunlu ilahiyat dersleri de bulunuyor. Yani sosyal bilimler fakültesinde okuyan bir öğrenci aynı zamanda İlahiyat dersleri de alıyor. Öğrenciler, istekleri ve başarılarına bağlı olarak iki diplomaya birden de sahip olabiliyor. Kredili sistemde öğrenci alacağı dersleri ve hocaları özgürce seçebilirken, okulu 3 yılda bitirme imkanına da sahip oluyor. Üniversiteden kabul alan öğrenciler, İngilizce ve Arapça seviye imtihanına tâbi tutuluyor ve seviyelerine göre hazırlık sınıflarına yerleştiriliyor. Üniversiteye başvuru, okulun internet sitesinden edinilen başvuru formu posta ile gönderilerek yapılıyor. Başvuru için lise diploması, lise not döküm belgesi ve mutlaka ÖSS’ye girildiğini gösteren sonuç belgesi gerekiyor. Ayrıca tavsiye mektubu da isteniyor.

HER BÖLÜM VAR

Malezya İslam Üniversitesi’nde Hukuk, Mimarlık, Ekonomi, Mühendislik, Bilgi ve İletişim, Teknoloji İlahiyat, Sosyal Bilimler, Yabancı Diller, Tıp, Eczacılık ve Hemşirelik fakülteleri ile bunlara bağlı bir çok bölüm bulunuyor. Ekonomi, Hukuk, İlahiyat ve Sosyal Bilimler, Bilgi ve İletişim Fakültelerinin ücretleri 2-3 bin dolar arasında, Mimarlık, Mühendislik ve Sağlık Bilimleri fakültelerinin ücretleri ise 4-5 bin dolar arasında değişiyor. Tıp ve Eczacılık fakülteleri için 10 bin dolar ödeniyor. Öğrenciler, aylık 100 dolara çok rahatlıkla geçinebiliyor. Kayıt ücreti, yabancı dil testi gibi ilave harcamalar için de 300 dolar ayırmak gerekiyor. Üniversitede 5 üzerinden 3 not ortalamasına sahip olan öğrenciler başarı bursuyla okuyabiliyor. Fakültelerin ücretlerine yurt ve barınma ücretleri de dahil. Kuala Lumpur’daki kampüs içerisinde her türlü imkan yer alırken, Türk öğrencilerin büyük çoğunluğu aynı yurtta barınıyor. Üniversiteyle ilgili olarak www.ensar.org sitesinde detaylı bilgiler yer alırken, başvuru formunu (www.iiu.edu.my) adresinden edinebilirsiniz.

Başörtülüler el üstünde tutuluyor

Kadıköy Anadolu İmam hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra başörtüsü yasağı nedeniyle yurt dışına gitmek zorunda kalan binlerce öğrenciden biri olan Ayşe Olgun, Malezya İslam Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden bu yıl mezun olmuş. Malezya’da ve üniversitede başörtülü kızların el üstünde tutulduğunu anlatan Olgun, kadınların hayatın her alanında olduğunu, camcılıktan otobüs şoförlüğüne kadar her türlü mesleği yaptıklarını anlattı. Okulun yönetici kadrosu içerisinde de önemli oranda kadınların bulunduğunu ifade eden Ayşe Olgun, okulda hem teoirk hem de pratik anlamda İngilizce öğrenebildiklerini söyledi. Okulla ilgili ilginç bir bilgi veren Ayşe Olgun, okulda bazı noktalarda asılı olan kılık kıyafet kuralları levhasında çok açık kıyafetle dolaşılmasının yasak olduğunun yazılı olduğunu da kaydetti. Malezya’ya gitmeyi düşünen öğrencilere yemekler konusunda uyarıda bulunan Olgun, yemeklerin ağırlığı nedeniyle ilk sene oldukça sıkıntı çektiklerini belirtti. Malezya halkının Osmanlı’dan ötürü Türklere karşı son derece saygı ve sevgi beslediğini anlatan Olgun, Malezya’nın tropikal iklimi nedeniyle öğrencileri tatil havasına soktuğunu bu nedenle ders temposunu tutturabilmenin önemli olduğunu da dile getirdi.

Keşfedilmeyi bekleyen kıtada öğrenim

Dünyanın tek ‘kıta devleti’ olan kangrular ülkesi Avustralya, kültürel çoğulculuğu ve coğrafî çeşitliliğiyle canlı, enerjik, renkli, hareketli ve zevkli bir ülke. İnsanlarının sıcakkanlı, açık fikirli ve cana yakın olması, ülkeyi yabancı öğrenciler için ideal bir merkez yapıyor. Uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlılık gösterilmesi kültürel ve dini ihtiyaçlarına saygı duyulması Avustralya’yı öne çıkaran bir başka etken. Ülkedeki eğitim ve yaşam masrafları ABD ve İngiltere’de olduğundan daha düşük. İngilizce kursu için aylık 400-600 dolar, üniversiteye hazırlık için yılda 6 – 8. bin dolar, İşletme ve edebiyat öğrenimi için yılda 6-10 bin dolar fen branşları içinse 7-12 bin ABD Doları arasında bir bütçe ayırmak gerekiyor. Yaşam için aylık 400 dolar yetebiliyor. Master ve doktora yapmak isteyen Türk öğrenciler kolay kabul edilirken geniş araştırma burslarından da faydalanabiliyorlar. Avustralya’da da öğrencilerin eğitim görecekleri alanda bir yıl hazırlık okumaları gerekiyor. Üniversite, yüksek okul eğitimi için İngilizce yeterlilik şartı aranıyor. Bunun için IELTS sınavına girmek ve istenilen puanı almak gerekiyor. Avustralya’da İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra, eğer üniversite veya yüksek okul eğitiminizi de Avustralya’da yapmak isterseniz, bunun için Türkiye’ye geri dönmelisiniz ve IELTS sınav sonucunuzla birlikte, Avustralya Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu’na başvurmalısınız. Avustralya’nın farklı bir özelliği ise eğitim Şubat’ta başlıyor ve Aralık ayına kadar devam ediyor. Programların son başvuru ayı ise Ekim.

Uzak Adalarda dil öğrenin

Avustralya’nın doğusundaki adalardan meydana gelen Yeni Zelanda da yine uzaktaki eğitim alternatifleri arasında bulunuyor. Yeni Zelanda’da konuşulan diller İngilizce ve Maori dili. Her İngilizce yazının yanında genellikle Maori dilindeki anlamı da yazıyor. Yeni Zelanda’da üniversite okumak bir bakıma uzun süreli tatil anlamına da geliyor. Lisans eğitiminin 3 yıl olduğu Yeni Zelanda’da, yabancı öğrenciler için ‘Foundation Studies’ adıyla hazırlık eğitimi veriliyor. Eğitim maliyetlerinin oldukça uygun olduğu ülke, sertifika ve diploma programı okumak isteyenlerin de tercihleri arasında yer alıyor. Teknoloji Enstitüleri’nde bilgisayar ve teknoloji alanında bir programa katılarak sertifika sahibi olunabiliyor. Yeni Zelanda’da Lisans programları yaklaşık 10 ile 15 bin dolar arasında değişirken, okullar isteyen öğrencilere aile yanı konaklama ayarlayabiliyor. Bu konaklamanın ücreti ise aylık 500 dolar civarında. Yeni Zelanda, Türk öğrenciler tarafından ağırlıklı olarak bir yıllık programlarda dil öğrenme amacıyla tercih ediliyor. Halkın büyük bölümünün İngiliz göçmenlerden oluşması, bu ülkeyi İngilizce öğrenmek için tercih edenlerin sayısını artırıyor. ( Avustralya ve Yeni Zelanda ilgili bilgi almak için İdealSas Yurt dışı Eğitim: 02122923904)

Okul ve yurt için kayıtlar başladı

Üniversite ve öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler için kayıtlar bugün başladı.

Üniversiteye kayıt için adaylardan şu belgeler isteniyor: ‘ÖSYS sonuç belgesi, Lise diploması, Hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge, Nüfus cüzdanının onaylı örneği, İkametgah, 1984 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi, 12 adet 4. 5cmx6cm boyutunda fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olacak), Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge, Kayıttan önce belirlenip, üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgeler.’

Ayrıntılı powerpoint dosyasını indirmek için tıklayın.

Comments on: "Malezya’da Okumak…" (125)

 1. sözle iletişime geçme şansım var mı

 2. Ayse Sena Yanikdag said:

  Selamin aleykum. Bu üniversitede okumak icin puan önemli midir?

 3. herkese merhaba.ben malezyada siyasal bilimler alanında yüksek lisans yapmak istiyorum.ama bunun için hangi adımları izlemeliyim başvuru vs aşaması nasıl olacak bu konuda herhangi bir bilginiz varsa bana yardımcı olurmusunuz.mail adresimdende bana ulaşabilirsiniz.gamzeilbey@gmail.com şimdiden teşekkürler.

 4. Faizullo Abdukhalikov said:

  selam arkadaslar kendim hakkinda bilgi vereyim: Ben Kazakistanli ogrenciyim. Konya selcuk universitesinden mezunum ortalamam 3.42 yuksek lisans da ayni universitede okudum. suan Malezyada doktara yapmak istiyorum degerli Musluman kardesler lutfen doktraya basvuru hakkinda bilgi verseniz cok sevinirim. 2 senedir gitmek istiyoum ama yolunu bilmedigim icin erteleniyor. Lutfen orada egitim goren arkadaslar destekci olsaniz cok iyi olcakti. Allah hepinizden razi olsun. Faizullo Abdukhalikov

 5. bende malezyada okumak istiyorum bana yardımcı olucak biri var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim..

  • kardeşim ben 2 – 3 ay sonra oraya gidiyorum ve bi kaç arkadaşla gidiyorum hiç bir danışmanlık yoluyla gitmiceğim istiyorsan irtibada gecebilriiz

   facebook.com/tuncay.cavmak

 6. Malezya’da eğitim almak isteyen öğrencilere rehber olması amacıyla Malezya hakkında her istediğiniz bilgiye en geniş detayları ile ve en kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. info.educationmalaysia@gmail.com Teşekkürler…

 7. Malezyada,okuyan ingilizcesi veya yerel dili iyi derecede olan Türk ögrenciler ile tanışmak ,Part taim iş üzerinde görüşmek istiyorum.İlgi duyan ögrenci kardeşlerimin yazmasını bekliyorum.Onlardan biriylen çalışmak niyetindeyim.
  Saygılar…
  Orhan.
  orhan_ince_oins@otmail.com
  Tel:533 818 18 38

 8. merhabalar.ben malezyada üniversite okumak istiyorum ve bunun için neler gerekli öğrenmek istiyorum şimdiden verceğiniz bilgiler için tşkler.

 9. hicran akkuş said:

  meraba ben de malezyayı isteyen öğrencılerden bırıyım ve yabancı dil(ingilizce) öğrencısıyım fakat bi sorum olacak size.oraya gelebılmek için yabancı dıl sınavından ne kadar puan almamız gerekıyo ingilizce öğretmenliği için söylüyorum cevabınızı en kısa sürede bekliyorum

 10. eylem naz kartal said:

  meraba ben yabancı dil (ingilizce) bölümünden lise4 sınıfındayım melezya islam üniversıtesınde okumayı çok isterım ama bışey merak ediyorum malezyada kpss sınavını varmı üniversıteyı bıtırdıkten sonra Türkıye ye gerı döndügümüzde öğretmen olarak atanabilecekmiyiz beni aydınlatırsanız çok memnun olurum en kısa sürede cvp bekliyorum

 11. furkan kaya said:

  ben şuan romanyada ingilizce tıp 1. sınıfta okuyorum ve malezyada tekrar 1 .sınıftan başlamak istiyorum , bildiğim kadarıyla tıp orada 5 yıllık ve yukarıdaki bir yorumda gördüğüm itibariyle 5 yıllık üniv.ler için 7125 dolar diyor toplam 5 sene için. sormak istediğim soru , malezyada ingilizce tıp okuyabiliyor muyuz

 12. Malezya’da 2 aylık bir dil kursuna gitmek istiyorum.İngilizcemi ana dilim gibi öğrenmek için hem uygun hem de harika bir yer görebilme şansı istiyorum.Bu konuda yardım edebilecek olan varsa ckmk.hilal@hotmail.com mesaj atabilirler.
  Gerçekten ingilizce eğitimi güzel mii hangi kurslar tercih edilmeli.
  selamlar

 13. Arkadaşlar öncelikle İnternet sitemizi ziyaret edip Sık Sorulan Sorular kısmını inceleyiniz. (Tekrar hepsini buraya yazmak uzun iş :))

  Eğer her hangibir konu olursa aramaktan çekinmeyiniz.

  Saygılarımızla.

  MalezyadaEgitim.com
  0 545 670 1453

  Not : Ferit, memlekete hoşgeldin.

 14. Neden yazdığım mesajı onaylamadığınızı öğrenebilir miyim?

 15. 2 yıllık bölüm okuman sana sadece kabul için kolaylık sağlar onun dışında
  geçış yapma gıbı bır şansın yok bunlar dışında herhangi bir bilgiye ihtayacın olursa aşağıdaki mail adresinden yada web adresinden irtibata geçebilirsiniz malezyatr@gmail.com

 16. şuan inşaat teknoloji bölümü 1.sınıf öğrenciciyim.2 yıllık okuyorum bitirdikten sonra malezyada okumak istiyorum. inşaat mühendisliğine geçmek istiyorum 2.sınıfın sonunda geçiş yapabilirmiyim. yapılıyorsa kaçyıl ingilizcem orta arapçam yok türkiyede denklii varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

 17. murside said:

  kardesimle beraber malezyada okumak istiyoruz bu sene liseden mezun olacaiz.
  Islam universitesinin tip eczacilik ve mimarlik bolumlerinin Turkiyede denklii var mi ve kac yil.suruyide okuyoruz arapcamiz iyi.ingilizcemiz orta zorlanir miyiz.burs alabilir miyiz

 18. teşekkür ederim konu ve bilgilendirme için

 19. SELAMUNALEYKÜM teşekürler paylaşım için

 20. neden kimse cevap vermiyor..malezyada olan biriyle iletişim kurmak istiyorum..üniversite kayıtları başladı,geç kalmak istemiyorum..kim bize bilgi verecek ??

 21. hocam sana bir turlu ulasamiyorum email attim cevap yok bir selam ver

 22. bintül said:

  s.a ben myo mezunuyum malesyada tıp eğitimi almak istiyorum okul harçları ne kadar ?yazıda 10 bin dolar diyor fakat başke sitede 400 dolar gibi bir rakam söz konusu peki hangisi doğru?
  ayrıca dil eğitimi belirli düzeyde olmalı deniliyor peki bunun sınavı türkiyede mi yoksa malezya da mı olucak ? cevap verirseniz çok sevinirim

 23. islambülbülü said:

  s a ben ihl mezunuyum malezya islam ünv ilahiyat bölümünde okumak istiyorum ne yapmam lazım nasıl kayıt yaptırabilirim yardım edebilir misiniz rabbim razı olsun siz degerli kardeşlerimden..

 24. ingiltere dilk kursu için bigi verebilirim,hoşça kalınız. mahmut.soylemez@gmail.com

 25. Guzel bir site oldu bunu cok begendim tebrikler bide ingiltere dil kursu ile ilgili detaylı bilgi edinmek isterdim ilginiz için tesekkurler

 26. oralarda görüşelim arkadaşlar birbirimize sahıp çıkalım benı bulmak ısteyen varsa bulsun QnursQ@hotmail.com

 27. bende malazyaya gideceğim kısmet olursa

 28. İSTABUL DA YAŞAYAN UTM MEZUNU BİR KARDEŞ VAR İSE TANIŞMAK İSTERİM

 29. Yüksek lisans için istenen evrakları hazırladım,ücretler dahil postayla göndermemiz mi gerekiyor? selam ve dua ile Mahmud

 30. s.a bende malezyadaki egitime ilgi duyuyorum.Bas örtü sorunu olmadıgı için ilgimi cekti.Fakat pek bilgim yok üniversite ilgili yine burdaki yorumlardan birşeyler anladım ama yetersiz. yurtta kalmak istemezsek evde kalmak güvenilir mi?üniversiteden mezun olup türkiyeye dönüldügünde hem cabuk iş bulunabilen hemde rahat calısılabilen meslekler hangileri?Bu üniversiteden mezun olup suan türkiyede calısan arkadaslardan soruma cvp yazmalarını rica ediyorum. lütfen acil cvplarınızı msn adresime bekliyorum.şimdiden tesekkür ederim.Aynı şekilde yetkililerden de cvp bekliyorum.adres:hcr-44@hotmail.com

  • merhaba hacer ibrahim ben yorumunu okudum bir cevap alabildinmi veya okuyomusun şuan ben de okumak istiyorum yorum yazdık ama cevap beklıyorum nitekim güzel bir fırsat değerlendirmeyi çok istiyorum yardımını beklıyorum

 31. selamunaleykum…
  Bende bu universitede okumayi cok istiyorum eger hayirlisi ise Rabbim her isteyene nasip eder insALLAH..
  Sadece bir soru sormak istedim..Bu universtede tip fakultesi hangi dilde egitim veriyor?Eger soruma en yakin zmnda cvp verirseniz ne mutlu bana….

  Simdiden ALLAH razi olsun..

 32. bende malezyada okumak istiyorum bunun için neler gerekli kaç puanla nerelere yerleşebiliriz bunlarla ilgili bilgi almak istiyorum

 33. meliha said:

  s.a mereba ben malezya ü. öss sınavı zorunlu mu ve malezyada okunduğu taktirde diploma bura da geçerli mi bunu öğrenmek ve meslek lisesi öğrencisiyim bu olanaklar benim için de geçerli mi cvp atrsanız sevinirim:)

 34. Ebubekir said:

  lagseyy@hotmail.com
  Malezya için.
  Nasıl başvurabilirim
  Ne zaman baş vurabirim

 35. Ebubekir said:

  uluslar arası siyasi ilişkiler
  uluslar arası ticaret okumak istiyorum
  yardımcı olabilecek birileri var mı
  Malezya için

 36. Çin, malezyaya göre daha cazip geliyor bana.

 37. Musab Karasu said:

  karasumusab@hotmail.com

  S.a , istanbulda oturuyorum , malezyada eğitim almak istiyorum.diploma notum 3,38 açıköğretim işletme okuyorum , ağırlığı yabancı dil olan bir eğitim programına dahil olmak için ingilizce eğitimi olan malezyada ki herhangi bir üniversiteye girmek istiyorum.bilgi verirseniz sevinirim…

 38. ALLAH sizden razı olsun,böyle gerekli ve faydalı bir hizmet yaptığınız için. Ben KIRGIZİSTAN da ticaret ile iştigal etmekteyim ama epey bir zamandır MALEZYA ile ilgili bilgiler edinmek için araştırma yapıyorum.Önümüzdeki birkaç ay içinde oraya bir gidip görmeyi istiyorum.En çok öğrenmek istediğim konular bizlerin orada ticaret yapmak ve Ailemizle birlikte oturum alabilme konusu.İki kız babası olarak şahsen çocuklarımı yetiştireceğim sosyal ortam benim için çok mühim.Kırgızistan da üç yıldır yaşıyoruz artık çekilmez hale geldi ve biran evvel buradan uzaklaşmak istiyoruz.Malezya hakkında bana daha geniş bilgi verirseniz size minnettar olurum.Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim oraya iki ay sonra gelmeyi planlıyorum İnşaallah görüşmek nasip olur.

 39. ben malezyada okumak ıstıyorumm nasıl basvurabılırım ve kımlerle gorusuruz ben bursadannım bursada ırtıbat kurabılecegım bırrılerı varmııı detaylı bılgıyı nerde alırım tesekurler

 40. mahpeyker said:

  selamün aleyküm arkadaşlar ben malezyadaki üniversiteler de başörtü sorunu var mı onu öğrenmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

 41. aybüke said:

  bende liseyi amerikada okumak istiyorum ama işte..herkes yıldırmaya çalışıyor.pekçok kişiye mesaj attım.burayada beliki gören olur diye atıyorum.yardım eden olursa sevinirim..

 42. MEVLÜT ÖZSARI said:

  S.A BEN İMAM HATİP MEZUNUYUM İLAHİYAT ÖNLİSASSA GİDİYORUM MALEZYADA OKUMAKLA BİRAZ BİLGİ ALABİLİR MİYİM

 43. MEVLÜT ÖZSARI said:

  S.A BEN İMAM HATİP MUZUNUYUM İLAHİYAT ÖNLİSASA GİDİYORUM MALEZYADA OKUMAKLA BİRAZ BİLGİ ALABİLİR MİYİM

 44. selaminaleyküm kardeşler benim bir sorum olacakti bu malezya teknik üniversitesi ile ilgili benim transkript ortlalamasi 4 ün üzerinde ama matematik fizik kimya ortalamasi 3 ün altinda meslek lisesi mezunuyum sadece lise 1 de gördük bu dersleri ama sonrasi iyi yani bilgisayar müh. okumak istiyorum. acaba kabul olur mu ? bilgisi olan kardeşler varsa ve yardimci olurlarsa çok sevinirim.
  selaminaleyküm.

 45. ramazan said:

  s a arkadaşlar bu fiyatlar bence biraz gelir seviyesi yüksek arkadaşlara hitap ediyor ben iktisat mezunuyum ve arapca artı ingilizcem var ilahiyattan özellikle de tefsir alanında yüksek lisans artı doktora yapmak istiyorum yardımcı olabilecek kimse varsa ramazanbasdas@hotmail.com

 46. selamun aleyküm ben imamhatip mezunuyum ver baş örtülü okumak istedigim için malezyada okumak istiyorum ne olurr orda okuyan kardeşlerim bana ulaşabilir misiniz dontpanic_Iammuslim

 47. fatih bayar said:

  ayrıca adresim bayar_ordu@otmail.com bılenleri bekliyorum canim heralde burada da sapıklar olmaz neyse allaha emanet olun. cagdas ve laık turk insanı de beni laikliğe dusman biri sanmayın artık zihinsel alıskanlık oldu her seyde laiklik baska bir sey yok zaten bu dunyada ya neyseeee…

 48. fatih bayar said:

  s.a bende imam hatip mezunuyum ama ilahiyatta okumak hayalim değiğldi ama bu sene kazanırsam mecburen gitcez de kazanamazsam malezyada okumayı isterım ama girmek için ne kadar puan gerekiyo bilmiyorum ve bazı arkadaslar denklik var diyolar inanmasamda yanı bizim ulke çok laık ya(!)oraya denklik vermez lanet olsun neyse bilen biri bana ulasırsa çook sevinirim ayraıca bu sene ıkıncı girisim yani bır daha sınav sıtresi cekmek istemiyorum da onun içın…

 49. s.a ben elif üniversitede okuyorum ve başörtüsünden dolayı dilimi geliştirmek için malezyaya gitmek istiyorum work and travel hakkında bilginiz varmı ve güvenilir bir ülkemi bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tşk ederim

 50. s.a. öss giriş belgesi olmasazsa olmuyor mu?
  ünversitesinin fotoraflarını yanınlarsanız sevinirim.
  öss şartı olmasa

 51. slm selçuk üniversitesihemşirelik 2.sınıf öğrencisiyim.Okulum bitince malezyadayaşamak ve çalışmakistiyorum.Acaba mümkünmü aydınlatırsanız sevinirim.

 52. funda gül öztürk said:

  slm selçuk üniversitesihemşirelik 2.sınıf öğrencisiyim.Okulum bitince malezyadayaşamak ve çalışmakistiyorum.Acaba mümkünmüaydınlaırsanız sevinirim.

 53. erciyesli said:

  esselamu aleykum
  hakikaten çok güzel bir blog herkese çok teşekür ederim
  Ortadoğu ülkelerinden birisinde üniversite okumak istiyordum fakat yavaş yavaş Malezya İ.Üniversitesine doğru kalbim meyletmeye başladı.Öncelikle benim gitmek istediğim üniden çok daha hesaplı.
  Eğer kafama takılan konularda yardımcı olursanız sevinirim!
  Türkiyede iyi şekilde islami eğitim aldım kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum iyi derecede arapçam var (pratik ve gramer),orta seviyeye yakın ingilizce,bu sene aof ilahiyat ön lisans’dan mezun olucam inş sınavlarım bitti.Öncelikle yatay geçiş yapma imkanım varmı?yoksada önemli değil ama kayıt için neler yapmam gerek çünkü öss’ye hiç girmedim.İhl notum 3,34 ama aof notum inş 70-80 arası gelecek inş, haftaya belli olur.orda ilahiyat(şeria)ve usulu fıkıh bölümünde okumak istiyorum
  Allah’a emanet olun

 54. lütfennnn üniversitenin fotoğraflarını yayımlayın

 55. site çok güzel ama sadece malezya üniversitesinin fotoğraflarını istiyorummmmm
  lütfennnnnnn

 56. site çok güzel ama sadece malezya üniversitesinin fotoğraflarını istiyorummmmm

 57. selamün aleyküm ben başörtüsü maduru bir kardeşiniz
  imamhatip lisesinden mezun olduktan sonra 3 sene okul hayatıma ara vermek zorunda kaldım.bekledim ki başörtüsü sorunu ortadan kalksın ve okuluma devam edeyim ancak sorunlar bitmek bilmiyor ve bitecek gibide değil.şu anda ilahiyat önlisans 1.sınıfı okuyorum ancak başörtümden dolayı sınavlara girmem pek mümküm olmuyor binaenaleyh bende mısır yahutta malezyada okumayı istiyorum ve bunun içinde elimden gelen çabayı gösteriyorum fakat bir sonuca varamadım irtibata geçebileceğim detayını öğrenebileceğim bir yer varmıdır? bana yardımcı olan bir allahın kulunu arıyorum.ne olur yardımcı olun…

 58. y_yrtsvn ALLAH sizden razı olsun babam sizi televizyonda izlemiş malezya da okumak istiyorum mail adresinizi verirseniz bi çok soru sormak istiyorum ALLAH razı olsun AEO

 59. arkadaslar malezyada okuyan bırı olarak bende sızlere yardımcı olabılırım

 60. ben bitlisten beytullah gölbaşı türkiyediki üniversitelerde pek okumak istemiyorum malezyada ki islam üniv.hem görüşlerime cevap veriyor hemde eğitim kalitesi okuduğum ve insanların bahsettikleri kadarı ile çok iyi o özgürlük ortamı ise fevkalade güzel bu yüzden orda okumak istiyorum bunun için gereken şartları vermişsiniz fakat kaç puan almak gerekir öss den en az ,birde orda ben hukuk okumak istiyorum ama türkiyede çalışmak istiyorum burda öğrencilere vatandaşı olarak bulundukları ülkenin hukuğu öğretiliyormu ve orda özerk olarak bir yerde çalışma ve yutta okumadan kendime bir ev tutup orda kalma gibi haklarım var mı bu soruların cevaplarına bekliyorum çok teşekkür ederek ve selamlarımı kabul etmenizi temnni ederek ayrılıyorum.

 61. ıkıncı unıversite olarak açıköğretim önlisans ilahiyat okuyorum.bu sene 1.sınıftayım.unıverstde okuduğum bölumle ılgılı master da yapabılırm ama benım amacım ılahıyat okumak ıyı bı arapça ve ılahıyat eğıtımı almak .burda okuduğum önlısans ılahıyatın orda bu alandakı master için nasıl bı faydası olur ? yanı bu sene dıılde gelecek sene önlısansı bıtırp başvursam şu an yapcağım başvurudan bı farkı olurmu ? ya da unıversıtede bıtırdığım lısans programıyla ılgılı olarak post graduate bi programa başvursam ve oraya geldıkten sonra ılahıyat okusam?benım bölümüm fenle ılgılı çok alakasız bı durum olabılır ..yeterlı ıngılızcem war sayılır bu arada ne tavsıye edersınız ?

 62. AHMET GÜVEN said:

  BİZDE MALEZYADA EĞİTİM ALMAK İSTİYORUZ AMA BU KONUDA FAZLA BİLGİMİZ YOK YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 63. Merhabalar
  Biz Malezyada kurulmus Turk ve Malay ortakli bir firmayiz.
  Amacimiz yurt disinda egitim gormek isteyen arkadaslarimiza yardimci olmaktir.
  Malezya hakkinda ne tur bir bilgi edinmek isterseniz bize ulasabilirsiniz.
  Ingilizce dil okullari , Universiteler ve egitimle ilgili gerekli her turlu bilgiyi sizlere vermeye haziriz.
  Biz burda kaliteli okullarda ogrenim gormek isteyen arkadaslarimiza yardimci olmak ve onlari ucuza kaliteli bir egitim vermek istiyoruz.
  Bizlere maillerlede ulasabilirsiniz.
  SAYGILARIMIZLA
  ELITE POWERHOUSE

  safak@elitguide.com
  safak_akgun_7@hotmail.com

 64. selamün aleyküm bende malezya ya gidip orada eğtim görmek istiyorum ne yapmam lazım üniversite için başvurular ne zaman ilginiz için şimdiden teşekürler allaha emanet olun…!

 65. ben GAZİ UNİVERSİTESİ DÖKÜM ÖĞRETMENLİĞİ programında 4. sınıf öğrencisiyim. gitmek istiyorum ve herhangi bir bilgim yok yardımcı olabilecek kimse arıyoru

 66. Selamun aleykum Rabbim nasip ederse ben seneye o universitedeyim bu sarajevo universitesinde bi halt yok ama size zahmet oranin yurtlari hakkinda bana bilgi gonderirseniz cok memnun kalirim.. E posta adresime beklerim..

 67. elite power house said:
 68. elite power house said:

  arkadaslar onceliklle selamin aleykum diyorum ve sizlere guzel bir bilgi bir haber vermek istiyorum ben turkiyede dogdum 2 universite bitirdim ve malezyaya yerlestim yani turkum ve malezyada yasiyorum burda bir sirketim turk malezya ortakli bir sirket ve turkiyeden ogrenci getiriyorum yeni anlasmalar ve buyumek asamasinda oldugumuz icin reklamimizi ve sitemizi durdurduk burda ingilizce kurslari ve programlari ve bunun gibi her turlu bilgiyi benimle irtibata gecerk ogrenebilirsiniz kayitlarimiz kisa sure icinde baslayacaktir burdan tum gelmek isteyenlere bilgi vermek istedik tesekkurler

 69. lisans veya master a kayit yaptirmadan malazya teknoloji universitesinin sadece dil kursundan faydalanabilir miyiz ?

 70. ahmet yavuz said:

  selamun aleyküm
  ben malezyada ingilizce dil egitimi almak istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz allah razı olsun

 71. kitmir.kitmir said:

  Allah (C.C) razı olsun (y_yrtsvn)
  benim gibi insanların yüzünde tebessüme vesile oldunuz.
  verdiğiniz bilgiler için çok teşekür ederim.
  mail adresinizi verirseniz sormak istediğim özel sorular var,master ile ilgili.
  kitmir.kitmir@gmail.com

 72. y_yrtsvn said:

  . A,

  Saygi deger tum arkadaslarim,

  Malezya Teknik Universitesi , Rektor yardimcisini Turkiyeden gelen Ogrencilerle ilgili bu gunku aciklamasi :

  1 – Dr. Nurullah KURT kanaliyla Turkiyeden muracat eden tum muracatlar en fazla iki hafta icinde kabul edilecektir.

  2 – Turkiyeden gelen tum ogrenciler singapor havalimaninda Malezya Teknik Universitesinin tarafindan karsilacacaktir.

  3 – Tum ogrencilere daha yakindan cesitli konularda yardimci olmak amaciyla en gec 25 agustos 4 eylul arasi Dr. Nurullah’in Turkiyeye gitmesi kararlastirilmistir.

  Selam ve Dua ile…………….

  Dr. Nurullah KURT

 73. y_yrtsvn said:

  S. A

  Muhterem kardeslerim size ve tum musluman kardeslerime yardimci olmak benim icin bir sereftir.

  Bu samimiyeten dolayi size her zaman gercekleri anlatmak ve gerceklerle bilgilendirmek benim bir musluman olarak en kutsal gorevimdir.

  Hilal tv de universite ve malezya hakkinda neyi demissem yada konusmussam hic mubalaga olmadigini iyi bilmenizi rica ederim.

  Denklik konusuna gelince her ne kadar yok malezya teknik universitesi turkiyede gecerlidir demissede bana yinede ilerde birbirimize karsi mahcup kalmamak icin bir garanti vermem, cunku gucum disinda olan bir durum.

  Allah icin yardimci oluyorum bu konuda hic bir maddi cikarim soz konusu degil, sizden istifade edecegim tek sey iyi dualarinizin bereketidir insallah.

  Ben kendim denklik kurbanlarindan biriyim, al Ezherden mezun olmadan yaklasik 2 ayla denkligimizi iptal ettiler, ama Allaha cok sukur hic bir zaman uzulmedim hep Allah bana yardim etti.

  Bu kisa aciklamadan sonra buraya gelmek icin gereken sartlar ;

  1 – lise diplomasi ( fotokopi ) ( notu 5 uzeride 3.5 olursa istedigi bolume rahat bir sekilde girersin, ama altindaysa yine girersin belki istedigine degil )
  2 – 3 yillik not cizelgesi ( ingilizce tercume edilecek )
  3 – nufuscuzdan fotokopisi
  4 – 2 adet resim
  5 – 24 dolar muracaat masrafi

  bu evraklari acik adresime gonderin gerekeni yaparim insallah

  Adres

  Dr . Nurullah KURT
  centre for islamic studies and social development
  universiti teknologi Malaysia
  81310 UTM skudai johor bahru
  Johor , malaysia
  Tel , + 60 17 775 45 46

  Ucretler
  UNIVERSITE :

  1 – MURACAT UCRETI : 24 DOLAR ( TEK BIR SEFERE MAHSUSTUR )

  2 – KAYIT PARASI : 60 DOLAR (TEK BIR SEFERE MAHSUSTUR )

  3 – INGILIZCE DIL KURSU BIR DONEM 400 DOLAR ( SINAVI KAZANDIGINIZ HALDE , AKSI TAKDIRDE BIR DONEM DAHA ALMALISINIZ VE TEKRAR AYNI UCRETI ODENMENIZ LAZIM )

  4 – 3 YILLIK FAKULETERIN 3 YIL TOPLAM EGITIM UCRETI : 4048 DOLAR.

  5 – 4 YILLIK FAKULETERIN 4 YIL TOPLAM EGITIM UCRETI : 5700 DOLAR.

  6 – 5 YILLIK FAKULETERIN 5 YIL TOPLAM EGITIM UCRETI : 7125 DOLAR.

  YURT UCRETI :

  1 – YURT AYLIK 35 DOLAR.

  YENI MASTER VE DOKTORA UCRETLERI :

  1 – MURACAT UCRETI : 33 DOLAR ( TEK BIR SEFERE MAHSUSTUR )

  2 – TEMINAT PARASI : 435 DOLAR ( MEZUN OLDUKTAN SONRA GERI ALINIYOR )

  3 – KAYIT PARASI : 80 DOLAR (TEK BIR SEFERE MAHSUSTUR )

  4 – INGILIZCE DIL KURSU BIR DONEM 570 DOLAR ( SINAVI KAZANDIGINIZ HALDE , AKSI TAKDIRDE BIR DONEM DAHA ALMALISINIZ VE TEKRAR AYNI UCRETI ODENMENIZ LAZIM )

  5 – MASTER EN AZ DORT ( 4 ) DONEMDIR. ILK DONEM ICIN EGITIM UCRETI : 1022 DOLAR. 2. 3. VE 4. DONEMLER ISE HER DONEM ICIN 920 DOLARDIR.

  6 – DOKTORA EN AZ ALTI ( 6 ) DONEMDIR. ILK DONEM ICIN EGITIM UCRETI : 1225 DOLAR . 2. 3. 4. 5. VE 6. DONEMLER ISE HER DONEM UCRETI 920 DOLARDIR.

  YURT UCRETI :

  1 – YURT AYLIK 35 DOLAR. BEKARLAR ICIN, EVLI OLANLARA APARTMANDA DOSEMELI DAIRDE VERIYORLAR AYLIK KIRA 110 DOLAR.

  NOT ; Yukardaki ucretler disinda universiteye vermeniz gereken hic bir ucret yoktur.

  Elektirik, su , ic servis , internet, saglik vs bedava.

  Fakulteler

  1 – isaat muhendisligi fak
  2 – elektirik …….
  3 – makine …….
  4 – kimya muh ……
  5 – mimarlik …….
  6 – yerbilim muh …….
  7 – egitim fak …….
  8 – bilgisayar ve teknolojileri fak …..
  9 – yonetim ve insan kaynaklari gelisimi …….
  10 – uluslararsi ticaret fak ……
  11 – bilim ;
  Fizik
  Kimya
  Matematik
  Biyoloji

  Yukardaki fakultelerde yaklasik 72 tane bolum var

  Selam ve dua ile …………….

  Dr. Nurullah KURT

 74. selam aleyküm
  ben malezya da okumak istiyorum yüksekokul bitirdim fakat ingilizce okumak istiyorum ne yapmm gerekir ve maddi açıdan ne gerekli yeterli bilgi verirseniz çok sevinirim
  hayırlı günler

 75. selamın aleküm ben lise 2 ye geçtim üniversiteyi malezya islam üniversitesinde okumk istiyorum allah nasipederse allaha emanet olun

 76. selamlar,
  ben islam universitesi mezunuyum.
  öncelikle yök denkliği olmadığını hatırlatayım. 28 şubat sonrası kaldırıldı. malezyada hukuk okumayı düşünen arkadaş iyi düşündü mü, çünkü türkiyeye dönmeyi düşünüyorsanız bitirince burada bir işlerliği olmayacaktır… imam hatip mezunu olmak gibi bir şart yok okula kabul için. hiç ingilizce bilmeden gitmek büyük zorluk yaşatır, niyeti olan arkadaşlara hemen bi yerden başlamalarını öneririm, kayıp değil ne de olsa. okulun web sitesinde formlar ve bilgiler mevcut, ingilizce bilen bir arkadaşınızla oturup okuyabilirsiniz. amatörce olmakla birlikte türkçe olarak hazırladığımız, okul ve yurtlarla ilgili resimleri de bulabileceğiniz bir de blog var. sadece dil için değil, çok ciddi olarak iium öğrenci adayları varsa istanbul ve ankarada (ben ankaradayım) mezun arkadaşlarımızla vakitleri ölçülerinde görüşme sağlanabilir. blogun yorum bölümlerine irtibat bilgilerinizi bırakınız. üniversitenin öss konusunda esneklik sağladığı tek nokta başörtüsü sorunudur, o da bizim öğrenciliğimiz sırasında bu sorunun ciddiyetini ve ne kadar kaliteli arkadaşlarımızın öğrenim sıkıntısı yaşadıklarını pek çok defa rektörlüğe götürmemiz sonucu olmuştur. bu nedenle zaten var olan kalite şartı da halen aranmaktadır. orta öğrenim başarı puanı çok önemlidir.
  kolaylıklar diliyorum.

 77. mrb ben yutdışında ilahiyat bölümü arıyorum ve denklikte istiyorum bana bilgi verirseniz çok sevinicem…

 78. y_yrtsvn@hotmail.com said:

  Bu arada bu okul ile ilgili kimsenin net bilgisi yokmu yazarsa cok iyi olur

 79. selamünaleyküm
  arkadaşlar bakıyorum herkez bu malezya da okumak için elinden gelen gayreti gösteriyor ben size bu ünv.öğretim üyesi olan yard.doç.dr.Nurullah KURT hocanın mailini verecektim ama şu sıralar nereye koydum bulamıyorum en kısa zamanda bulup buraya yazacağım inş.
  Bu arada ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

 80. hmm o zaman ben mail adresimi vereyim oradan daha rahat gorusuruz..sbusra@gmail.com

 81. dilse88 s.a
  sizinle ayrıntılı olarak görüşmemiz nasıl mümkün olur?

 82. Hellscream said:

  slm arkadaslar . bende bu yıl iiu de okumayı dusunuyorum. fakat bir kaç konuda eger bilginiz varsa yardımınızı istiyorum. ben 4 yıl önce liseyi bitirdim sonrasında ünv egitimi aldım fakat bazı nedenlerden ünv egitimim iyi gitmedi ve sonlandırmak zorunda kaldım. bu bana bir engel teskil edermi cünkü öss giris belgesinden felan bahsediliyor.Bide ben imam hatip lisesinde orta okul yıllarımda anadolu lisesi bölümünü 3 yıl okudum orta 3. sınıfta sizinde bildiginiz gibi imam hatiplerin gelecegini mahvettikleri icin okul degistirdim.sanırım baska bir sitede rasladım imam hatip lisesi mezun olmak gibi birseyler varmı?
  suan aklımda bir cok soru var bu konuda ama cevabını kendim temin edemediklerimi burdan sizlere ulastırıp yardımlarınızı bekliyor olacagım.

 83. evet ben bu temmuzda insaAllah basvuru yapacagim,hukuk bolumunu istiyorum..yanliz ben burdan yanliz gidecegim.ayrıca zaten temmuzda basvuru yaptıktan sonra kabul almam icin beklemem lazım,yani okul temmuzda baslamıyor,aralık basında baslıyor galıba.ayrıca o unıversıtede ingilizce egitimi almak isteyenler icin bilgi vereyim.orada ifla kursu var,gayet guzel egitim veriyor diye biliyorum.ingilizce kursu 2 aylık donemlerden olusuyor ve toplam 7 donem var. fiyatı yaklasık 1000 dolar galiba(fiyat konusunda tam emin degilim ama)ayrıca universitede bilgisayar muhendisligide var.

 84. slm ben mısır ilahiyat fakültesi istiyorum acama onunla ilgili bilgi alabilirmiyim veya arap ülkelerindeki ilahiyatla ilgili bilgi istiyorum

 85. kitmir.kitmir said:

  malezyada master konusunda bilgisi olan bana yazabilir mi? kitmir.kitmir@gmail.com

 86. bu soruları cevaplayacak biri varmı

 87. slm ben sınıf öğretmenliginde okuyorum malezya islam üniversitesinde okumak veya yüksek lisans için ne yapmak gerekiyor erzincan üniversitesinde okuyorum lütfen cevap

 88. ben sınıf öğretmenliginde okuyorum malezya islam üniversitesinde okumak veya yüksek lisans için ne yapmak gerekiyor

 89. malezya da okuyan türk öğrencilerle nasıl irtibat kurabilirim n.n.n3@hotmail.com

 90. selamun aleyküm. arkadaşlar ben bu sene marmara ilahiyattan mezun oluyorum.inş. malezya İslam üniversitesinde ingilizce eğitimi almak istiyorum. bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

 91. ayşenur said:

  selamunaleykum dilse88 iyisindir inş,siz inş temmuzda kaydınızı yaptırıyormusunuz,hangi bölümü düşünüyorsunuz,ve grup halinde mi gideceksiniz tek olarak mı? Sende bayansın sanırım değil mi yanılmıyorum herhalde ayrıca bu konuda üniv hakkında daha rahat nasıl konuşabiliriz? Allah a emanet olun
  selam ve dua ile…

 92. bilgisayar mühendisliği varmı?

 93. dilse88 said:

  a.selam aysenur,seçtiğin bölüm gercekten cok guzel:)o universitenin en iyi bolumlerinden,ingilizce ve arapca konusunda cok telaş yapma bence,çünkü bir cok arkadaş bunun üstesinden kolaylıkla geldiler.önemli olan şey senin azmin,eger biraz çaba gosterirsen ingilizce hazirligi 1 yıl değil daha kısa zaman icinde bitirme şansın var..fakat arapça konusunda birsey diyemeyeceğim.Allah yardımcın olsun:) Selam ve dua ile

 94. ayşenur said:

  selamun aleykum dilse88,öncelikle sorularımı dikkate aldığın için teşekkür ederim,inş ben ilahiyat bölümünde okumak istiyorum fakat bir yıl hazırlık okumam muhakkak gerekli hem arapça ve hemde ingilizcemi ciddi anlamda geliştirmem gerek böyleliklede okul süresi oldukça uzayacak bu anlamda kararsızım üstesinden gelebilirmiyim diye tereddütlerim var bizi anlayabilecek bir eğitim danışmanı bulabilseydim bu konuda yardım alacaktım ve ünivin diğer konuları hakkında, bakalım inş Rabbim her şeyin hayırlısını nasip eder..Allah razı olsun. Selametle….

 95. dilse88 said:

  a.selam aysenur,malezyada nur cemaatine ait yutlar var,fakat bu evler okula biraz uzak..onun yerine yurtta kalmak daha mantıklıca.bu tabi kişinin istegine baglı..güven konusunda bir bayan icin en uygun ve guvenilir ulkelerden biri malezya..bu konuda size guvence verebilirim:) ayrica mezun olunan lisenin acıkogretim olmasi hic mani degil..egitim danismanları hakkında birsey diyemeyecegim,tanidigim kimse yok dogrusu.bu konuda size yardım edemeyecegim icin uzgunum.ayrıca siz hangi bolumde okumak istiyorsunuz?

 96. ayşenur said:

  Selamun aleykum dilse88, verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim benim bu konuda öğrenmek istediğim bir konu da nur cemaatine ait yurtlar yada evler varmı ayrıca güvenilirlik nasıl bir bayan için birde mezun olunan lisenin açıköğretim olması kayıt şartlarına uygunmu bu konularda ayrıntılı bilgi nereden hangi eğitim danışmanlarından alabilirim.Tekrar tşk Allah razı olsun
  selam ve dua ile….

 97. dilse88 said:

  referans konusu aslında o kadar onemlı degil,yani lise mudurunuzden bile iyi bir mektup alsanız yetiyor.onemli olan dedigim gibi transkript ortalamanız..basvuru konusunda dogrusu cok iyi bilgim yok ama bildiklerimi sizlerle paylasirim tabiki..oncelikle dedigim gibi osym belgesini duzgun ve gecerli bir sebeb belirtirseniz istemiyorlar.bundan ayrı lise cıkış belgesi veya diplomasi(orjınalı) transkript belgesi,referans mektubu(1 tane veya daha cok olabilir)4 tane pasaport fotokopisi,ayrıca kendinizi anlatan iyi bir mektup(yani bu mektupta okul hayatınızdan,basarılı bir ogrenci oldugunuzdan felan bahsedebilirsiniz) ayrıca basvuruyu internet uzerinden yapabilirsiniz,bunun icin http://www.iiu.edu.my adresine girip basvurunuzu yapabilirsiniz.
  sevgili aysenur sormak istedigin baska sorular varsa lutfen yaz,elimden geldigi kadar cevaplamaya calısırım…

 98. ayşenur said:

  selamun aleykum

  dilse88 öncelikle tşk ederim verdiğin bilgi için sanırım iyi bir referans gerekiyor bu konuda bir de kayıt konusunda bilgi verirmisin yada bu konuda hangi eğitim danışmanlarına baş vurabiliriz benim sormak istediğim bir çok soru daha var. Tekrar teşekkürler
  selam ve dua ile…

 99. selamın aleyküm . melezya hakkında bilgi verebilirmisiniz hangi okullarvar kaç para oranın halkı ve yaşam düzeyleri orayı iice öğrenmek ve tanımak istiyorum ingilizce öğrenmek amacım

 100. dilse88 said:

  s.a
  arkadaşlar bu sitede azda olsa resimleri var..
  http://malezyaislamuniversitesi.blogcu.com

 101. dilse88 said:

  merhabalar,benim arkadaşlarım malezyada islam universitesinde okuyorlar ve durumlarından hepsi cok memnun..ayrıca universite başvurusta öss belgesi istiyorlar,fakat siz gecerli bi gerekce gosterirseniz sinava giremediginize dair (mesela basortusunu sebeb olarak gosterebilisiniz) o zaman belge istemiyorlar,anlayısla karşilayabiliorlar..bircok kisi biliorumki sinav belgesiz kabul edildiler :)) fakat lise transkriptinizin yuksek olması lazım.en düsük puan 3.5 orada.eger notlarınız dusukse okula kabul almanız zorlasabılır..bende bu temmuzda başvuracagım insaAllah..sizleride beklerim,nefis bir yer:)

 102. NİLÜFER said:

  SELAMUNALEYKÜM…BENDE MALEZYADA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMAK İSTİYORUM AMA 3,4 AYLIK BİR EĞİTİM BU MÜMKÜNMÜ İNGİLİZCE TEMELİM HİÇ YOK VE LİSE MEZUNUYUM.BU KONUDA BİLGİ VERİRSENIZ ÇOK SEVİNİRİM…

 103. Ayşenur said:

  Selamunaleyküm

  Ben ist ayşenur öss giriş belgesi olmadan olmuyormu. Malezya islam üniv için mutlaka bu belge şartmı ve bu konuda neler yapabiliriz bu konuda bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.

 104. slmalykm ben aöf 3 sınıf işletme bölümü öğrencisiyim malezya islam ünv tesine yatay geçiş yapılabilirmi ve master hakkında bir bilgi verirseniz sevinirim başvurular ne zaman nerden yapılıyor

 105. selamün aleyküm ben salih malezya daki herhangi bir ünüversitede okumak için yabancı dil(ingilizce) ne oranda bilmek gerekiyor yada hiç bilmeden gitsek ne olur ayrıca gittiğimizde orada aylık olarak ne kadar para harcaması oluyor?okul harçları dahil herşeyiyle ne kadara çıkabilir senelik olarak?bu konularda bilgi verirseniz çok sevineceğim şimdiden teşekkürler…

 106. merhaba.. ben insaat muhendisligi 3. sinif ogrencisiyim.. bu bolumun herhangi bir dalinda malezyada master yapmak istiyorum.. orada amcamda var.. tam olarak gereksinimler nelerdir? Denklik sorun olur mu? bu konularda bilgi almak istiyorum.. tesekkurler mehmetkurt_1905@yahoo.com

 107. fkeles78@hotmail.com.uluslare arasıa ilişkiler mezunyum mastır imkanları hakkında bilgi de almak istyodum

 108. ben malezyada ingilizce öğrenmek isyrorum dil okulları hakkında bilgi alabilirmyim

 109. SELAMÜNALEYKÜM ben ali şenel ben türküm üniversitenizde okumak istiyorum ne kıadar puan almam gerek ve ne lazım bilgi almak istiyorum ve üniversitenizde giresunlu varmı

 110. unurhan said:

  esalamoaleykum ben öss hazırlık öğrencim oraya gelmek icin neler gerek burslu sınavlar varmı varsa haber beklerim

 111. selam daha geniş bilgi istesek acaba malezyayla vesselam

 112. selamunaleykum
  benim tek istedigim oss giri belgesi istemeyen universite denklik falan da onemli degil
  eger boyle bir universiteden haberiniz varsa ne olur bana haber verirmisiniz?

  • mrb
   0545 670 1453 ten çagrı yaparsanız size yardımcı olabilirim selamlar

  • selman argun said:

   senin değin gibi öss ye giriş belgesi istemeyen ülke bulgaristan .Üstelik istediğin böşümüde okuyabiliyon. senelik 2500-3500 euro arasında fiyatları.

 113. selamünaleyküm bende malezyada ünüversite okumak istiyorum özlellkikle hukuk ve ilahiyat bölümü hakkında bilgi yayınlarsanız sevinirim vesselam türkiye_ağrı

 114. selamun aleyküm.ACABA ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü de var mı? ayrıca ben şimdi ilköğretim matematik öğretmenliği 3. sınıftayım(gaziantep üniv adıyaman eğitim fakültesi) oraya geçiş yapabilir miyim? bu üniversite öz

 115. semazen said:

  bende malezya islam üniversitesinde master yapmak ve uzun vaadede orada yaşamak istiyorum.ama ilk yıl için nasıl sponsor bulabileceğimi bilmiyorum.fikirleriniz için abdebrar@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: