içimdeki SEN gibi…

Dr. Veli Sırım’ın haberi

Türk Kızılay’ı tarafından “İnsan Hayatı Kutsaldır. İlk Kurban Hayat Kurtarmıştı. Kızılay’a Bağışlayacağınız Kurbanlarınızla Hayat Kurtarın” sloganıyla başlatılan kampanya büyük tepki gördü. Tepkinin en önemli sebebi, Türk Kızılay’ı yöneticilerince hazırlanan Kurban afişinde, dinimizce dört büyük melekten birisi, aynı zamanda vahiy meleği olarak kabul edilen Hz. Cebrail’i kanatlı bayan olarak sergilemesi.  Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin yaptığı basın toplantısında, arka fonda kullanılan kampanya afişinde yer verilen resimde, İslamın esaslarına ve özüne ters düşen görüntüler yer aldı. Dinimizce dört büyük melekten birisi olan Hz. Cebrail, kanatlı, elbiseli ve uzun saçlı genç bir bayan olarak gösterildi. Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’i bıçakla boğazlama sahnesi ise çok itici ve korkutucu olarak nitelendirildi.

Aynı tablo ve kullanılan senaryo görüntülü ve yazılı medya organlarında da yayınlanmaya başlandı.

 Kutsal bir ibadetin, üstelik İslâmın temel esas ve inançlarına ters bir şekilde kullanılması, duyarlı Müslümanlarca e-mail, telefon ve faks mesajlarıyla protesto edildi. Mesajlarda “Dinimizin nezaket ve nezahetini zedeleyen bu kampanya afişi ve sloganının en kısa zamanda kaldırılmasını yetkili mercilerden talep ediyoruz.” denildi.  Türk KızılayıGenel Başkanlık: basinyayin@kizilay. org.tr Genel Müdürlük: basinyayin@kizilay. org.tr Basın Tanıtım ve Halkla İlişkiler Bölümü: http://www.kizilay. org.tr basinyayin@kizilay. org.tr info@kizilay. org.tr Tel: 0312 430 23 00

Faks: 0312 430 01 75

Reklamlar

Comments on: "Kızılayın Cebrail Tasviri !" (1)

  1. Oguz Yıldız said:

    Halkın bu tepkiyi göstermesinde haklı nedenler vardır ancak bu zamana kadar bu kadar sahiplenip nasıl yapar dediğiniz kızılayımız için bu güne kadar ne yaptınız?İlla para vermek gerekmiyor!!!Uuzaktan eleştirmak yerine içinde en azından şube üyesi yada kızılay gönüllüsü olup nasıl iyiye götürebilirzi düşünmemiz gerek!!!Sahiplenme böyle olmalı.KIZILAY HEPİMİZİN!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: