içimdeki SEN gibi…

Gavur oğlu gavur bile olsanız size merhamet etmeyecekler!

 

Soruyorum, HAMAS’ı boykot etmeyi marifet belleyen zevata… Soruyorum, Hizbullah’ın tasfiye edilmesini saçma sapan bir laik terbiye gereği İsraillilerden, Amerikalılardan daha çok arzu eden zevata… Tasfiye edilmeye çalışılan şeyin bu toprakların işgalcilere, sömürgecilere, emperya-listlere karşı direniş ruhunun olduğunu görmüyor musunuz?

 

HAMAS’ın, Hizbullah’ın aşırı dinciliğinden ve teröristliğinden  filan dem vurup Filistin’in, Lübnan’ın kıyasıya bombalanmasını makul karşılayan alçaklar / hainler veya ahmaklar / gafiller bir gün Türkiye semalarından Amerikan-İsrail bombaları yağdığında laikliğin-maikliğin kendilerini koruyacağını zannediyorlarsa, uluslararası sistem lortlarının verdiği vizeyle Saraybosna’yı yaklaşık dört yıl boyunca kuşatma altında tutup mütemadiyen bombalayan Sırpların katlettiği insanların önemli bir kısmının mezar taşlarına kazılan haç işaretine dikkatle baksınlar; evet, Sırplar ve Hırvatlar da kitleler halinde öldü Sırp bombardımanında; Filistinli ve Lübnanlı Hıristiyanlar da ölüyor İsrail bombardımanında; gâvur oğlu gâvur bile olsanız size merhamet etmeyecekler işgal ve infaz sırası Türkiye’ye geldiğinde. O zaman Avrupa Birliği angajmanınızı, NATO güvencenizi, ABD ile stratejik ortaklığınızı da alıp başınıza çalabilirsiniz. Batı’yla can ciğer kuzu sarması gibi olmak bir işe yarasaydı, ABD gizli servisinin yardımıyla iktidara gelen ve ABD adına İran’a saldırıp Müslüman kanı döken Saddam Hüseyin bugün ABD’liler tarafından devrilip zincire vurulmuş olmazdı. İslam dünyasında uluslararası sömürü sisteminin çarkına çomak sokma potansiyeline sahip bir ülke istenmiyor; Irak’ın, İran’ın, Suriye’nin, Türkiye’nin paramparça olup yerlerde sürünmesi isteniyor; İslam dünyasının gardı tamamen düşürülmek isteniyor; İslam dünyasına diz çöktürülmek isteniyor; Ümmet-i Muhammed’in istiklal sevdasını körükleyen HAMAS ve Hizbullah gibi şanlı direniş orduları dağıtılarak İslam dünyasının belkemiği kırılmak isteniyor; Müslümanlar kendi davalarına sahip çıkmasınlar, Müslümanlar kendi davalarına sahip çıkacak durumda olmasınlar, Müslümanlar kendi davalarına sahip çıkmayı akıllarının ucundan bile geçirmesinler, Müslümanların kendi davalarına sahip çıkmalarını ilham eden HAMAS’lar, Hizbullah’lar olmasın isteniyor; Müslümanlar “uluslararası hukuk”a güvensin, Batı’nın vazettiği değerlere güvensin, “uluslararası topluluğun güvencesi”ne güvensin ki Srebrenitsa’larda bir güzel boğazlanabilsinler, bu isteniyor.

 

Soruyorum, HAMAS’ı boykot etmeyi marifet belleyen zevata… Soruyorum, Hizbullah’ın tasfiye edilmesini saçma sapan bir laik terbiye gereği İsraillilerden, Amerikalılardan daha çok arzu eden zevata… Tasfiye edilmeye çalışılan şeyin bu toprakların işgalcilere, sömürgecilere, emperyalistlere karşı direniş ruhunun olduğunu görmüyor musunuz? Bu ruhun tasfiye olması halinde, canımıza okumak için fırsat kolladıkları her hallerinden belli olan Batılı canavarların karşısında çırılçıplak, yapayalnız, savunmasız ve çaresiz kalacağımızın farkında değil misiniz? Kahramanlığı lanetliyorsunuz, peki neyi yüceltiyorsunuz? ABD’nin Irak’a saldırmaya hazırlandığı günlerde şöyle diyordunuz: “ABD ile birlikte hareket etmezsek her şeyimizi kaybedebiliriz. Çünkü ekonomik olarak ABD’ye bağımlı olduğumuz gibi, ülkemizin savunması da ABD’nin verdiği yedek parçalara endeksli!” Bu aşağılık bağımlılığı mı yüceltiyorsunuz? “At emanet, namus emanet” diyor atalarımız; iktidarınızı, gücünüzü, asaletinizi, refahınızı, emniyetinizi size Batılılar bahşetmişse, bunlara hiç güvenmeyin; her an her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Hiç öyle göğsünüzü gere gere dolaşmayın ortalıkta, hiç horozlanmayın; her an tüyleri yolunmuş tavuklara dönebilirsiniz, üstelik ırzınıza da geçilebilir Ebu Gureyb misali Mamak’larda.

 

Milli Gazete’de yazdık, burada da yazalım:

Emperyalistlerin «terör» dedikleri şey bu toprakların izzeti, haysiyeti ve şerefidir. HAMAS, Hizbullah ve elbette Iraklı istiklal savaşçıları bize İslam dünyasının bu bölünmüş, parçalanmış, birbirine düşmüş haliyle bile destan yazabileceğini gösterdi. Bir de güçlerimizi birleştirdiğimizi, derlenip toparlandığımızı, İslam dünyasını muhkem bir kale haline getirdiğimizi düşünün; karşımızda kim durabilir? Şanlı direnişçilerimizi gözden çıkarmak şöyle dursun, bütün İslam dünyası HAMAS olmalı, Hizbullah olmalı. Laikler dahî bu hedefi gözetmeli. Ettekraru ahsen velevkane yüzseksen: Emperyalistler bugün Gazze’yi, Beyrut’u, Bağdat’ı bombalarken Laik-İslamcı ayrımı yapmıyorlar. Yarın -diyelim ki azınlık haklarını bahane ederek- Ankara ve İstanbul’u bombardımana tuttuklarında da böyle bir ayrım yapmayacaklar. Hepimiz aynı gemideyiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: